Kamianna: kamera na stoku Mały Wyciąg

Mały Wyciąg - Kamianna

Mały Wyciąg

Wierchomla Mała: Dwie Doliny dolna stacjaKamianna: Duży Wyciąg

Mały Wyciąg w Kamiannej

Kamera, przekazująca powyższe zdjęcia, została zamontowana na terenie niewielkiej, rodzinnej stacji narciarskiej położonej w malutkiej wsi Kamianna, w województwie małopolskim, geograficznie leżącej na terenie Beskidu Niskiego. Stacja Narciarska Kamianna oddaje narciarzom do dyspozycji 3 wyciągi talerzykowe o długości od 120 do 600 metrów.

Na zdjęciach z kamery widoczny jest najkrótszy wyciąg talerzykowy, zwany Małym Wyciągiem. Jego długość wynosi około 120 metrów i doskonale nadaje się zarówno dla dzieci, jak i osób, które po raz pierwszy zakładają tutaj narty na nogi. Wzdłuż talerzyka poprowadzona została bardzo łagodna, zielona trasa, która jest swoistym poletkiem ćwiczebnym. W górnej części stoku, czyli za kamerą, postawione zostały dwa dłuższe wyciągi talerzykowe. Duży Wyciąg, o długości 600 metrów, obsługuje w sumie trzy trasy zjazdowe, dwie niebieskie i jedną zieloną. Zaś drugi wyciąg talerzykowy, o długości 300 metrów, obsługuję niewiele dłuższą trasę niebieską. Niestety żadna z tras nie została wyposażona w system sztucznego naśnieżania, ani oświetlenia. W dolnej części stoku, tuż obok parkingu, funkcjonuje niewielki punkt gastronomiczny, a także wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego.

Baza noclegowa Kamiannej jest niezbyt zróżnicowana. Na miejscu funkcjonują głównie gospodarstwa agroturystyczne oraz jeden ośrodek wczasowy, a także kilka kwater prywatnych. Z jednej strony, nierozwinięta baza noclegowa może stanowić problem, z drugiej zaś ograniczone możliwości noclegowe wsi sprawiają, że przez cały rok panuje tutaj cisza i spokój, niezmącona głośnymi turystami, która umożliwia przyjemne obcowanie z przyrodą o każdej porze roku.

2016.01.25. - Przykładowy obraz z kamery na Mały Wyciąg w Kamiannej

Mały Wyciąg w Kamiannej Mały Wyciąg w Kamiannej zdjęcie nr 2

Kamianna stanowić może doskonałą bazę wypadową do okolicznych miejscowości oraz na szlaki Beskidu Niskiego oraz Beskidu Sądeckiego. Miejscowość oddalona jest zaledwie 17 kilometrów na północ od Krynicy-Zdrój, która w swojej ofercie posiada wiele atrakcji komercyjnych, a także zapewnia większy wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu.

Obraz z kamery pochodzi ze strony kamianna-wyciagi.pl