Wierchomla Mała: kamera na stoku Dwie Doliny Wierchomla

Dwie Doliny Wierchomla - Wierchomla Mała

Zobacz aktualny obraz z kameryDwie Doliny Wierchomla

Laskowa: Laskowa Ski dolna stacjaWierchomla Mała: Dwie Doliny Szczawnik góra

Dwie Doliny Wierchomla

Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla to bez wątpienia jedna z największych stacji narciarskich nie tylko w Beskidzie Sądeckim, ale także w całej Polsce. Stację charakteryzuje przede wszystkim rozległość terenów narciarskich, nowoczesna infrastruktura i niezwykle dynamiczny rozwój. Kamera, przekazująca powyższe zdjęcia, została zamontowana w pobliżu, najdłuższej w kompleksie narciarskim Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla i prawie w Polsce, kolejki krzesełkowej „Wierchomla I”, o długości 1600 metrów. W pobliżu górnej stacji kolejki krzesełkowej „Wierchomla I” działa punkt gastronomiczny, a tuż obok znajduje się siedziba ratowników medycznych.

Najczęściej uczęszczane i uwielbione przez narciarzy wszelkiej maści trasy znajdują się bezpośrednio przy kolejkach krzesełkowych oraz wyciągach orczykowych postawionych równolegle do nich. Bezpośrednio wzdłuż linii kolei biegnie długa, na ponad 1800 metrów, czerwona trasa FIS, która z pewnością zadowoli wprawionych narciarzy. Natomiast początkujący miłośnicy narciarstwa zjazdowego mają do dyspozycji po tej stronie doliny, łagodną trasę niebieską, o długości 1000 metrów, obsługiwaną przez wyciąg orczykowy długi na 940 metrów. Z perspektywy widoku z kamery, wspomniany wyciąg ustawiony jest na lewo od kolejki krzesełkowej, a jego górna stacja znajduje się nieco niżej, niż górna stacja kolejki krzesełkowej.

W dolnej części stoku, po prawej stronie, z perspektywy widoku z kamery, ustawione zostały dwa krótsze wyciągi. Dłuższy z nich, o nazwie „Toczek” (470 metrów), obsługuje trudną czerwoną trasę, zaś wyciąg „Stonoga” (110 metrów), obsługuje łagodną trasę zieloną przeznaczoną dla najmłodszych. Wszystkie trasy narciarskie na terenie ośrodka Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla są sztucznie naśnieżane i ratrakowane, a prawie wszystkie oświetlone. Jedynie trasy przy obu kolejkach krzesełkowych (Wierchomla I i Szczawnik) i wyciągach ustawionych równolegle do nich są oświetlone.

2016.01.29. - Przykładowy obraz z kamery z górnej stacji kolejki Wierchomla w ośrodku Dwie Doliny

Dwie Doliny Wierchomla Dwie Doliny Wierchomla zdjęcie nr 2

Dwie-Doliny Muszyna-Wierchomla to ośrodek narciarski, który z pewnością zadowoli znakomitą większość narciarzy. Stacja jest pomysłowo zagospodarowana, a trasy świetnie przygotowane. Kompleks pochwalić się może doskonałą infrastrukturą nie tylko narciarską, ale także turystyczną. W obrębie stacji funkcjonuje kilkanaście punktów gastronomicznych i restauracji. Są one zlokalizowane nie tylko przy dolnych stacjach wyciągów, ale także na stoku.

Obraz z kamery pochodzi ze strony wierchomla.com.pl