Laskowa: kamera na stoku Laskowa Ski dolna stacja

Laskowa Ski dolna stacja - Laskowa

Zobacz aktualny obraz z kameryLaskowa Ski dolna stacja

Laskowa: Laskowa Ski górna stacjaWierchomla Mała: Dwie Doliny Wierchomla

Kamera z dolnej stacji Laskowa Ski

Laskowa to dość duża i rozległa wieś położona w powiecie limanowski, w województwie małopolskim, u podnóża gór pięknego Beskidu Wyspowego, tuż przy trasie nr 965 wiodącej z Limanowej do Bochni. Laskowa usytuowana jest w pięknej i malowniczej dolinie rzeki Łososina, będącej jedną z najbardziej malowniczych zakątków środkowej części Beskidów. Pasmo Łososińskiego, gdzie położona jest widoczna na zdjęciach powyżej stacja narciarska, zamyka pasmo Beskidu Wyspowego.

Stacja Narciarska Laskowa-Ski, to nowoczesny ośrodek narciarski oferujący trzy wyciągi orczykowe oraz jeden wyciąg krzesełkowy. Kolejka krzesełkowa, której dolna stacja usytuowana jest tuż opodal kas wiedzie prawie, że na szczyt góry Kamionnej wznoszącej się na wysokość 801 m n.p.m. Kolejka krzesełkowa o długości 1550 metrów wyposażona jest w czteroosobowe kanapy. Z górnej stacji kolejki krzesełkowej narciarze mają do wyboru dwa warianty zjazdu. Z perspektywy dolnej stacji, wariant po lewej początkowo jest łagodny, natomiast w dalszej części dość stromy, a następnie łagodny, zaś drugi wariant (po prawej) wiedzie odcinkiem na początku dość stromym, natomiast dalej dość łagodnym. Warto jednak wspomnieć, że oba odcinki kończą się dość „stromą ścianą”, z tego też względu trasa przeznaczona jest dla narciarzy bardziej doświadczonych.

Poniżej górnej stacji kolejki krzesełkowej usytuowana jest górna stacja wyciągu talerzykowego, który obsługuje niebiesko-czerwoną trasę o długości 1300 metrów. Natomiast początkujący narciarze mają do dyspozycji dwa wyciągi talerzykowe znajdujące się w górnej części stoku obsługujące łatwą zieloną i niebieską trasę narciarską, które nadają się doskonale do nauki jazdy na nartach.

2015.12.15. - Przykładowy obraz z kamery z dolnej stacji ośrodka Laskowa Ski

Kamera na stoku w Laskowej Kamera na stoku w Laskowej zdjęcie nr 2

Laskowa-Ski oferuje doskonałe trasy narciarskie zarówno dla początkujących ja i zaawansowanych narciarzy. Ponadto w obrębie stacji działa wypożyczalnia nart i snowboardów oraz serwis sprzętu narciarskiego, a początkujący narciarze skorzystać mogą ze szkółki narciarskiej. Co bardzo ważne, ceny karnetów są umiarkowane, a dodatkowym atutem jest to, że możemy nabyć karnety czasowe, indywidualne i grupowe.

Obraz z kamery pochodzi ze strony laskowa-ski.pl