Laskowa kamery na stokach narciarskich

Laskowa

Kamery w Laskowej

Laskowa: Laskowa Ski górna stacja

Kamery na stokach w Laskowej

Laskowa to dość sporych rozmiarów wieś, przez wielu okrzyknięta „perłą turystyki wiejskiej”. Usadowiła się u podnóży Beskidu Wyspowego, w województwie małopolskim, w dolinie rzeki Łososina, gdzie panują doskonałe warunki do spokojnego, pełnego ciszy wypoczynku, o każdej porze roku. Położenie Laskowej sprawia, że jest niezwykle atrakcyjną turystycznie destynacją.

W Laskowej zachowało się stosunkowo niewiele zabytków. Do najważniejszych należy zaliczyć XVII-wieczny Dworek w Laskowej. Ten parterowy obiekt to niezwykle cenny zabytek polskiej drewnianej architektury rezydencjonalnej, bowiem zawiera wiele autentycznych elementów. Wiosną i latem, od piątku do niedzieli, dwór udostępniany jest turystom w ramach Małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej. Warto także wygospodarować nieco czasu na zwiedzenie tutejszego skansenu. Skansen w Laskowej, to prywatne muzeum P. Krzysztofa Jędrzejka, położone w niezwykle zadbanym ogrodzie. Te unikatowe muzeum składa się przede wszystkim z wielu drewnianych, zabytkowych obiektów, które przedstawiają dawne życie i pracę na wsi.

Chętni na odrobinę aktywności fizycznej i ponowne spotkanie z zabytkami mogą wybrać się do nowoczesnego Parku Rekreacji, który powstał stosunkowo niedawno na terenie zabytkowego parku dworskiego. Najmłodsi mają do dyspozycji plac zabaw, zaś dorośli mini siłownię na powietrzu. Amatorzy jazdy konnej powinni wybrać się do stadniny koni „U Gazdy”, zlokalizowanej przy ul. Żmiąca 45, gdzie można nie tylko nauczyć się jeździć na koniu, ale spróbować także jazdy w terenie lub przejechać się bryczką.

Miłośnicy białego szaleństwa na stoku przybywający do Laskowej zimą mają do dyspozycji stację narciarską Laskowa-Ski, dysponującą czteroosobową kolejką krzesełkową oraz czterema wyciągami orczykowymi, które obsługują w sumie cztery kilometry tras zjazdowych i niewielki snowpark. Tutejszy stok jest sztucznie naśnieżany i oświetlony. Na miejscu działa wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, a także szkółka narciarska.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)