Laskowa: kamera na stoku Laskowa Ski górna stacja

Laskowa Ski górna stacja - Laskowa

Zobacz aktualny obraz z kameryLaskowa Ski górna stacja

Ustroń: CzantoriaLaskowa: Laskowa Ski dolna stacja

Laskowa Ski górna stacja

Kamera, przekazująca powyższe zdjęcia, została zamontowana w górnej części stoku, nieopodal kolejki krzesełkowej, będącej główną osią ośrodka narciarskiego Laskowa-Ski i wyciągu orczykowego. Widoczna na obrazie z kamery kolejka krzesełkowa, o długości 1550 metrów, wwozi narciarzy tuż pod szczyt góry Kamionnej, wznoszącej się na wysokość 805 m n.p.m. Z górnej stacji kolejki narciarze do wyboru mają początkowo dwa warianty zjazdu.

Z perspektywy widoku z kamery, zjazd po prawej stronie kolejki, początkowo jest w miarę łagodny, a następnie na stosunkowo krótkim odcinku wiedzie przez stromą część stoku, zaś wariant po lewej już od samego początku na mapie ośrodka oznaczony jest kolorem czerwonym. Dalej oba warianty łączą się w jeden i dość szerokim łukiem biegną do dolnej stacji kolejki krzesełkowej i położonego poniżej wyciągu orczykowego. Na wysokości górnej stacji najdłuższego orczyka, rozpoczyna się łagodny odcinek stoku, który kończy się mniej więcej w jego połowie. Dalej trasa wiedzie dość stromym odcinkiem stoku, aż do dolnych stacji kolejki krzesełkowej i wyciągu orczykowego. Doświadczeni narciarze mają także wariant, który prowadzi odcinkiem stoku oznaczonym kolorem czarnym. Odbija on w lewo mniej więcej w połowie wysokości wyciągu orczykowego.

Widoczny na zdjęciach z kamery, wyciąg orczykowy, o długości 240 metrów, obsługuje łagodną trasę zieloną, tuż za jego dolną stacją, rozpoczyna się stroma część stoku. W oddali, poniżej dość dobrze widoczny jest najdłuższy wyciąg orczykowy (1250 metrów), obsługujący niebiesko-czerwoną lub niebiesko-czarną trasę. Natomiast na lewo, od kolejki krzesełkowej, z perspektywy widoku z kamery, równolegle do niej, postawiony został 220-metrowy orczyk, obsługujący trasę niebieską.

2016.01.27. - Przykładowy obraz z kamery z górnej stacji ośrodka Laskowa Ski

Laskowa Ski górna stacja Laskowa Ski górna stacja zdjęcie nr 2

W sumie Laskowa-Ski (Laskowa-Kamionna), to ciekawie zorganizowany teren narciarski, i pomimo stosunkowo niewielkiej ilości tras narciarskich, są one na tyle zróżnicowane, że raczej nie powinny szybko się z nudzić. Na miejscu oczywiście funkcjonuje wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, punkt gastronomiczny oraz szkółka narciarska.

Obraz z kamery pochodzi ze strony laskowa-ski.pl