Lesko Weremień: kamera na stoku Lesko Ski widok z góry

Lesko Ski widok z góry - Lesko Weremień

Lesko Ski widok z góry

Lesko Weremień: Lesko Ski widok z dołuStok: Ząb

Widok z kamery z góry na stok Lesko Ski w Weremieniu koło Leska

Kamera została zamontowana na terenie niewielkiej stacji narciarskiej Lesko-Ski położonej we wsi Weremień, w odległości zaledwie 2 kilometrów od Leska. Lesko-Ski to stacja o bardzo rodzinnym charakterze. Nadaje się zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych narciarzy, którzy pragną podszkolić się w początkowej fazie nauki. Opisywana stacja ulokowana jest na północnych stokach masywu Gruszki, wznoszącej się na wysokość 583 metrów n.p.m., będącej jednym z kilku wybijających się szczytów Przedgórza Leskiego.

Stacja narciarska Lesko-Ski dysponuje dwoma, poprowadzonymi równolegle, nowoczesnymi wyciągami talerzykowymi, o długości około 650 metrów każdy. Z perspektywy widoku z kamery, po prawej stronie znajduje się łatwiejsza część stoku, która nadaje się doskonale dla początkujących narciarzy. W górnej części stok jest przyzwoicie nachylony, natomiast niżej praktycznie się wypłaszcza. Ogromną zaletą tej trasy jest jej szerokość. Przy dobry warunkach śniegowych narciarze mają do dyspozycji nartostradę o szerokości ponad 50 metrów.

Druga z tras narciarskich, wytyczona została po lewej stronie, z perspektywy widoku z kamery, tuż za linią drzew widoczną na zdjęciach. Ze względu na nieco okrężny przebieg, trasa jest nieco dłuższa (730 metrów), a także sporo węższa, przez co trudniejsza. Nachylenie obu tras jest bardzo zbliżone. Obydwie na całej długości są sztucznie naśnieżane, w razie potrzeby ubijane ratrakiem oraz dość dobrze oświetlone, co umożliwia jazdę na nartach również po zmroku.

2016.02.12 - Przykładowy obraz z kamery z górnej stacji ośrodka narciarskiego Lesko Ski w Weremieniu koło Leska

Widok z kamery z góry na stok Lesko Ski w Weremieniu koło Leska

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, stacja narciarska Lesko-Ski pochwalić się może ciekawą infrastrukturą. Przy dolnych stacjach wyciągów funkcjonuje niewielki hotelik-pensjonat, a także restauracja oraz oczywiście wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego. Ponadto na miejscu działa także szkółka narciarska.

Obraz z kamery pochodzi ze strony leskoski.pl