Lesko Weremień: kamera na stoku Lesko Ski widok z dołu

Lesko Ski widok z dołu - Lesko Weremień

Zobacz aktualny obraz z kameryLesko Ski widok z dołu

Zawoja: Mosorny Groń z górnej stacjiLesko Weremień: Lesko Ski widok z góry

Widok z kamery z dołu na stok Lesko Ski w Weremieniu koło Leska

Leżąca zaledwie 2 kilometry na południe od Leska wieś Weremień, w ostatnich latach stała się znaną i bardzo przyjemną, zwłaszcza dla początkujących amatorów sportów zimowych, miejscówką narciarską. We wsi funkcjonują dwa wyciągi talerzykowe, które zlokalizowane są na północnych stokach Gruszki, sięgającej 583 metry n.p.m. Mimo stosunkowo niskiego położenia, Lesko-Ski zazwyczaj pochwalić się może doskonałymi warunkami narciarskimi, ze względu na tutejszy kontynentalny klimat, który zimą charakteryzuje się niższymi temperaturami, niż na rozciągających się na zachód podobnych wysokościach.

Lesko-Ski oddaje narciarzom do dyspozycji dwa wyciągi talerzykowe, o długości około 650 metrów i przepustowości około 750 osób na godzinę. Powstały tutaj dwie trasy zjazdowe. Główna, widoczna po lewej stronie wyciągów, o długości 680 metrów, jest niesłychanie szeroka. W górnej części ponad 50 metrów, natomiast niżej o wiele więcej. Jest to trasa łatwa, świetnie nadająca się dla początkujących narciarzy.

Natomiast druga z tras, o długości 730 metrów, wytyczona została po prawej stronie wyciągów. Początkowo biegnie stosunkowo wąską przecinką pomiędzy drzewami, a następnie wiedzie przez szerszą część stoku. Nachylenie obu tras jest podobne, niemniej jednak druga z nich jest nieco trudniejsza, głównie ze względu na fakt, iż jest po prostu o wiele węższa. W przypadku obu tras przewyższenie wynosi około 130 metrów. Stok na całej długości jest sztucznie naśnieżany, oświetlony, a także ratrakowany. Na miejscu funkcjonuje szkółka narciarska oraz serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego.

2016.02.12 - Przykładowy obraz z kamery z dolnej stacji ośrodka narciarskiego Lesko Ski w Weremieniu koło Leska

Widok z kamery z dołu na stok Lesko Ski w Weremieniu koło Leska

Stacja dysponuje ogromnym parkingiem, o powierzchni ponad 4000 metrów kwadratowych, niewielkim hotelikiem, restauracją, a także grillbarem. Po kilkugodzinnych szaleństwach na śniegu narciarze mają również do dyspozycji (za dodatkową opłatą) saunę fińską. Na miejscu można także wypożyczyć skutery śnieżne. Ponadto, specjalnie z myślą o najmłodszych miłośnikach szaleństwa na białym puchu, przygotowywane jest także niewielkie poletko do jazdy na sankach.

Obraz z kamery pochodzi ze strony leskoski.pl