Bałtów kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Bałtów (nieaktywna)

Kamery w Bałtowie

Zobacz obrazy z 155 kamer

Kamery na stokach ośrodka Szwajcaria Bałtowska w Bałtowie

Bałtów to niewielkich rozmiarów wieś położona w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od Ostrowca Świętokrzyskiego, nad rzeką Kamienną, w województwie świętokrzyskim. W ciągu ostatnich kilkunastu lat Bałtów stał się niezwykle popularną, nie tylko regionalnie, ale także w skali kraju, miejscowością. W obrębie wsi zostały odkryte tropy dinozaurów pochodzące z okresu jury, co przyczyniło się do wybudowania tutaj, jednego z pierwszych, Parków Jurajskich w Polsce.

JuraPark powstał w 2004 roku i do dnia dzisiejszego jest największą atrakcją Bałtowa. Niekwestionowaną wizytówką parku są wiernie odwzorowane, także pod względem wielkości, modele dinozaurów. W sumie na miejscu zobaczyć możemy około 100 ręcznie wykonanych rekonstrukcji największych gadów w dziejach Ziemi, które powstały przy współpracy ze specjalistami w dziedzinie paleontologii. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że rekonstrukcje objęły nie tylko dinozaury, na których ślady natrafiono w Górach Świętokrzyskich, ale także ich dalekich „kuzynów” z całego świata i praktycznie każdego roku pojawiają się nowe modele dinozaurów.

JuraPark Bałtów pochwalić się może nie tylko zrekonstruowanymi modelami dinozaurów. Na miejscu działa także Muzeum oraz zwierzyniec Bałtowski, w którym hodowane są różne gatunki zwierząt. Pasjonaci jeździectwa z pewnością będą zadowoleni z wizyty w Krainie Koni, natomiast najmłodsi wraz z rodzicami powinni wybrać się do tutejszego Parku Rozrywki. Zimą zaś, w Bałtowie odnajdą się amatorzy szaleństwa na białym puchu.

Będąc w Bałtowie warto nieco czasu wygospodarować na zwiedzanie. We wsi znajduje się piękna, zabytkowa świątynia z XVII wieku, rozbudowana na początku XX, która kryje w sobie kapitalne malowidła Franciszka Woronia - ucznia Jana Matejki. Niezwykle ciekawa jest także rzeźba Matki Boskiej Bolesnej, która jest patronką świątyni, znajdująca się w kościele. Amatorzy zabytkowych budowli z pewnością zachwycą się Pałacem Druckich-Lubeckich, który wzniesiony została w XIX wieku i wzorowany był na włoskich pałacach. Budynek otoczony jest parkiem krajobrazowym, na którego terenie znajdują się zabytkowe zabudowania gospodarcze.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)