Batorz Ski z dolnej stacji kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Batorz Ski z dolnej stacji (nieaktywna)

Kamera na stoku w ośrodku Batorz Ski z dolnej stacji w Batorzu

Zobacz obrazy z 155 kamer

Kamera na stoku w ośrodku Batorz Ski z dolnej stacji w Batorzu

Batorz-Ski to niewielka stacja położona we wsi Batorz. Dysponująca skromnym, lecz ciekawie zorganizowanym terenem narciarskim, który z pewnością zadowoli początkujących oraz średniozaawansowanych narciarzy. Kamera, przekazująca powyższe zdjęcia, zamontowana została na budynku restauracji, a jej obiektyw skierowany został w stronę stoku i najdłuższego wyciągu podporowego w stacji narciarskiej Batorz-Ski.

Widoczny na zdjęciach z kamery wyciąg, o długości około 400 metrów, obsługuje łagodną, niebieską trasę zjazdową poprowadzoną bezpośredniego wzdłuż niego. Jest to trasa, która nadaje się doskonale dla początkujących narciarzy. Przy górnej stacji wspomnianego wyciągu, swój początek mają także trasy wiodące przez całą szerokość stoku, przebiegające przez niedawno wybudowany snowpark. Snowboardziści mają do dyspozycji w sumie ponad 7 przeszkód, ustawionych w taki sposób, aby podczas przejazdu dało się zaliczyć wszystkie przeszkody.

2016.02.25 - Przykładowy obraz z kamery

Niestety na zdjęciach z kamery nie jest widoczny drugi, krótszy (około 350 m) wyciąg podporowy. Obsługuje on bardziej stromą część stoku, widoczną po prawej stronie zdjęć z perspektywy widoku z kamery. Wzdłuż wyciągu poprowadzona została czerwona trasa, choć faktycznie nie należy ona do najbardziej wymagających. W dolnej partii stoku, na lewo od głównych tras, postawiony został 80-metrowy wyciąg dla najmłodszych, obsługujący „oślą łączkę”.

W obrębie stacji narciarskiej Batorz-Ski funkcjonuje w miarę obszerny parking, restauracja, a także szkółka narciarska i snowboardowa oraz oczywiście wypożyczalnia sprzętu zimowego. Miłośników nocnej jazdy z pewnością zadowoli fakt, iż wszystkie trasy są oświetlone, a także sztucznie naśnieżane i ubijane ratrakiem.

Obraz z kamery pochodzi ze strony batorzski.pl