Bielsko-Biała kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Bielsko-Biała (nieaktywna)

Kamery w Bielsko-Białej

Zobacz obrazy z 155 kamer

Kamery na stokach w Bielsko-Białej

Bielsko-Biała to dość duże miasto położone w województwie śląskim, rozciągające się u stóp malowniczego Beskidu Śląskiego, tuż opodal Żywca i Czechowic-Dziedzic. W ostatnich latach miasto bardzo dynamicznie się rozwijało, co znacząco wpłynęło na jego wygląda. Stare, urocze, choć czasem zaniedbane zakątki miasta przeplatają się z nowoczesnym budownictwem, a co bardzo ważne, nie zawsze niszczy to klimat „starych” miejsc, a wręcz przeciwnie, nowe i stare budownictwo świetnie ze sobą kontrastuje.

Miasto Bielsko-Biała powstało z połączenia dwóch, odrębnych miejscowości, a mianowicie Bielska i Białej (w 1951 roku), które leżały na przeciwległych brzegach rzeki Białej, która stanowiła granicę Małopolski i Śląska. Gospodarczo miasteczka powiązane były ściśle z ziemiami polskimi, lecz kulturowo nawiązywały do krajów czeskich i austriackich, czego doskonałym świadectwem jest tutejsza, specyficzna architektura, tworząca wyjątkowy klimat, zbliżony do dawnych Austro-Węgier.

Bielsko-Biała to atrakcyjne turystycznie miasteczko, do którego warto przyjechać o każdej porze roku, minimum na kilka dni. Miłośnicy zwiedzania z pewnością nie będą się tutaj nudzić. Spacerując ulicami Bielska-Białej możemy podziwiać piękne i niezwykle cenne zespoły architektoniczne oraz urbanistyczne, a także zamki i rezydencje. Warto także szczególną uwagę zwrócić na zabytkowe obiekty sakralne oraz malownicze kamienice.

Do najważniejszych zabytków Bielska-Białej zaliczyć należy Zamek, który stoi w samym centrum miasta, górując nad okoliczną zabudową. Najstarsze części zamku pochodzą z XIV wieku. Z biegiem lat był rozbudowywany, czego efektem jest jego „ówcześnie miejski” charakter. Po XVI wieku zamek stracił swoją rolę obronną i stał się rezydencją szlachecką. Dziś mieści się tutaj Muzeum. Niemniej ciekawa jest także Katedra św. Mikołaja położona przy ul. Kościelnej, tuż opodal rynku, zwieńczona wysoką wieżą z charakterystycznymi loggiami widokowymi.

Do najciekawszych miejsc w Bielsku-Białej należy zaliczyć oczywiście malowniczy rynek, po środku którego postawiona została ciekawa fontanna. Plac otoczony jest zadbanymi kamieniczkami, które nadają unikatowy klimat temu miejscu. Latem i zimą amatorzy aktywnego wypoczynku mogą się wybrać na Szyndzielnię, na którą można wejść lub wjechać nowoczesną koleją gondolową. Zimą zaś, tuż opodal Szyndzielni, na zboczach Dębowca, działa ośrodek narciarski, który możecie zobaczyć na kamerach udostępnionych w naszym serwisie.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)