Bydgoszcz kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Bydgoszcz (nieaktywna)

Widok na stok narciarski w Myślęcinku koło Bydgoszczy

Zobacz obrazy z 155 kamer

Kamera na stoku narciarskim w Myślęcinek w Bydgoszczy

Bydgoszcz to niekwestionowana stolica województwa kujawsko-pomorskiego, leżąca na styku Kujaw, Pomorza i Wielkopolski, w sąsiedztwie potężnych i pięknych Borów Tucholskich i Puszczy Bydgoskiej. Miasto położone jest nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim, co wpłynęło na bardzo szybki rozwój handlu, rzemiosła oraz oczywiście samego miasta. Bydgoszcz pochwalić się może długim rodowodem, bowiem prawa miejskie gród otrzymał już w 1346 roku od Kazimierza Wielkiego.

Obecnie Bydgoszcz to dość popularne miasto wśród turystów. I w sumie nic w tym dziwnego, bowiem miasto nie ucierpiało mocno podczas II wojny światowej i pochwalić się może piękną, średniowieczną starówką. Centralny plac bydgoskiego Starego Miasta przyciąga turystów urokliwą atmosferą, kapitalnymi kamieniczkami oraz okazałymi gmachami. Ponadto w obrębie miasta do dnia dzisiejszego stoi jeszcze kilkanaście godnych uwagi zabytków.

Położenie na mapie stoku narciarskiego Myślęcinek w Bydgoszczy

Kamera w Bydgoszczy

Sposobów na spędzanie wolnego czasu w Bydgoszczy jest wiele. Niemniej jednak w tym serwisie skupimy się na najważniejszym – narciarstwie. W Myślęcinku, największym w Polsce Parku Miejskim, usytuowanym w odległości około 3 kilometrów od centrum miasta, znajduje się niewielki teren narciarski funkcjonujący zimą. Osią ośrodka jest około 200 metrowy wyciąg orczykowy, obsługujący trzy trasy narciarskie, o długości 250, 210 oraz 170 metrów. Zaś specjalnie z myślą o najmłodszych w dolnej partii stoku, postawiony został wyciąg podporowy. Tutejsze trasy są łagodne, doskonałe dla początkujących narciarzy. Stok na całej długości jest oświetlony, w razie potrzeby ubijany ratrakiem i sztucznie naśnieżany. Na miejscu funkcjonuje niewielka wypożyczalnia i serwis sprzętu zimowego, a także szkółka narciarska oraz oczywiście restauracja.

2016.02.29 - Przykładowy obraz z kamery na stoku narciarskim w Myślęcinek w Bydgoszczy

Kamera na stoku narciarskim w Myślęcinek w Bydgoszczy

Myślęcinek to całoroczne centrum sportu i rekreacji. Zimą oprócz stoku narciarskiego, funkcjonuje także lodowisko, natomiast latem na turystów czeka o wiele więcej atrakcji. Na miejscu działa kryty skate park, pole golfowe, a także miasteczko ruchu drogowego. Warto także wybrać się na wycieczkę rowerową po parku (latem działa wypożyczalnia rowerów). Specjalnie z myślą o najmłodszych oraz nieco większych dzieciach w obrębie kompleksu powstał LunaPark.

Obraz z kamery pochodzi ze strony myslecinek.pl