Czarna Góra Żmija dolna stacja kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Czarna Góra Żmija dolna stacja (nieaktywna)

Czarna Góra Żmija dolna stacja

Zobacz obrazy z 155 kamer

Czarna Góra Żmija dolna stacja w Siennej

Kamera została zamontowana tuż opodal dolnej stacji czteroosobowej kolejki krzesełkowej „Żmija” usytuowanej na zboczach Żmijowca, wznoszącego się na wysokość 1153 metrów n.p.m. Szklanym okiem kamery mamy szansę zobaczyć dolną część czerwonej trasy narciarskiej oznaczonej sygnaturą „C”, o długości 1200 metrów. Narciarze zjeżdżający tą trasą pokonują około 380 metrów różnicy. Trasa na całej długości jest sztucznie naśnieżana. Niestety nie jest oświetlona. Trasa „C” jest dość trudna i polecamy ją raczej doświadczonym narciarzom, aniżeli początkującym. W górnej części stok jest dość mocno nachylony, natomiast przy końcu dość mocno się wypłaszcza. Posiada homologację FIS.

Z perspektywy widoku z kamery, po lewej stronie kolejki krzesełkowej, wytyczona została druga trasa, na mapie ośrodka oznaczona sygnaturą „D”, o długości 1220 metrów i różnicy poziomów 270 metrów. Na całej długości jest sztucznie naśnieżana, niestety nie jest oświetlona.

Tuż opodal dolnej stacji kolejki krzesełkowej usytuowany jest niewielki punkt gastronomiczny, zaś nieco dalej, przeznaczony dla najmłodszych, wyciąg talerzykowy „Jędruś”, o długości 180 metrów. Przy talerzyku funkcjonuje szkółka narciarska „Czarna Góra”, współpracująca z włodarzami stacji narciarskiej.

2016.01.30. - Przykładowy obraz z kamery z dolnej stacji wyciągu Żmija w stacji narciarskiej Czarna Góra w Siennej

Czarna Góra Żmija dolna stacja w Siennej Czarna Góra Żmija dolna stacja w Siennej zdjęcie nr 2

Z perspektywy widoku z kamery, na lewo od kolejki krzesełkowej, usytuowany jest dość długi wyciąg talerzykowy, oznaczony na mapie sygnaturą III. Długość wyciągu wynosi około 870 metrów, a różnica poziomów jaką pokonuje to około 230 metrów. Po jego obu stronach wytyczone zostały dwie trasy narciarskie. Czerwona trasa „E”, o długości 1050 metrów oraz również czerwona, trasa „F”, o długości 1020 metrów z homologacją FIS. Obie trasy kończą się przy dolnej stacji wyciągu talerzykowego, niemniej jednak istnieje możliwość przeskoczenia do dolnej stacji kolejki krzesełkowej „Żmija”.

Obraz z kamery pochodzi ze strony czarnagora.pl