Dębowiec dolna stacja kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Dębowiec dolna stacja (nieaktywna)

Widok na dolną stację Dębowca

Zobacz obrazy z 155 kamerZobacz obraz online z kamery

Dębowiec dolna stacja w Bielsko-Białej

Kamera została zamontowana tuż przy dolnej stacji nowoczesnej kolei krzesełkowej firmy TatraLift, o długości 600 metrów, przepustowości 2400 osób na godzinę, pokonującej około 100 metrów różnicy poziomów, w stacji narciarskiej Dębowiec. Ośrodek usytuowany jest na północnym zboczu góry Dębowiec, wznoszącej się na wysokość 686 metrów n.p.m.

Stacja narciarska Dębowiec oficjalnie rozpoczęła swą działalność w 2013 roku. Kręgosłupem ośrodka jest widoczna na zdjęciach z kamery kolejka krzesełkowa, która wwozi narciarzy na szczyt polany, skąd roztaczają się fenomenalne widoki na Beskid Śląski oraz Bielsko-Białą. Wzdłuż kolei wytyczona została łatwa, długa na nieco ponad 600 metrów, trasa niebieska. Jest ona na całej długości sztucznie naśnieżana, ratrakowana i oświetlona. Dzieci oraz osoby, które po raz pierwszy założyły narty lub snowboard na swoje nogi, mają do dyspozycji krótki, 84-metrowy, wyciąg talerzykowy – zaczepowy, wzdłuż którego biegnie łagodna trasa, również ratrakowana, sztucznie naśnieżana i oświetlona.

2016.02.09 - Przykładowy obraz z kamery z dolnej stacji kolejki w ośrodku Dębowiec w Bielsko-Białej

Dębowiec dolna stacja w Bielsko-Białej

Stacja Narciarska Dębowiec jest jedynie częścią całorocznego kompleksu Bielsko-Bialskiego Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego Dębowiec. Zimą działa tutaj oczywiście stacja narciarska, zaś latem na gości kompleksu czeka wiele innych atrakcji. Goście ośrodka mają do dyspozycji ciekawie zorganizowany park linowy, a specjalnie z myślą o miłośnikach ćwiczeń przygotowana została siłownia na powietrzu. Ponadto latem dostępna jest także ściana wspinaczkowa dla dzieci, ścieżka edukacyjna, a tuż opodal górnej stacji kolejki krzesełkowej, udostępniany jest także plac zabaw.

Prawdopodobnie w przyszłym sezonie narciarskim 2016/2017 zostanie już oddany do użytku stosunkowo niewielki snowpark, budowany specjalnie dla amatorów wrażeń ekstremalnych. Będzie on usytuowany w pobliżu górnej stacji kolei linowej. Na obecną chwilę planowane jest ustawienie sześciu „boxów”.

Obraz z kamery pochodzi ze strony debowiec.beskidy.pl