Dębowiec górna stacja kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Dębowiec górna stacja (nieaktywna)

Widok na górną stację Dębowca

Zobacz obrazy z 155 kamerZobacz obraz online z kamery

Dębowiec górna stacja w Bielsko-Białej

Bielsko-Biała to niezwykle ciekawe miasto, które zachwyca mnogością zabytkowych obiektów, a także swoją historią. Turyści tutaj przyjeżdżający z pewnością nie mogą narzekać na brak atrakcji, bowiem nie ważne, jak lubimy spędzać wolny czas, każdy znajdzie tutaj zajęcie dla siebie. Latem, oprócz zwiedzania, turyści mogą wybrać się na okoliczne szczyty, przez które przebiegają liczne szlaki piesze. Natomiast zimą w Bielsku, jak i jego najbliższych okolicach funkcjonuje kilka większych i mniejszych stacji narciarskich.

Przekazująca powyższe zdjęcia kamera została zamontowana w okolicach szczytu Dębowca, wznoszącego się na wysokość 686 m n.p.m., rozciągającego się na południe od Bielska-Białej. Dębowiec już od ponad stu lat cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców Bielska, ale także wśród przybywających do miasta turystów. Szczyt Dębowca to nie tylko doskonały punkt widokowy, ale także fantastyczny teren rekreacyjny, który od 2013 roku stał się jeszcze bardziej atrakcyjny.

2016.02.09 - Przykładowy obraz z kamery z górnej stacji kolejki w ośrodku Dębowiec w Bielsko-Białej

Dębowiec górna stacja w Bielsko-Białej

W 2013 roku swoją działalność rozpoczęła niewielka, lecz nowoczesna stacja narciarska Dębowiec. Osią stacji jest nowoczesna kolejka krzesełkowa firmy TatraLift, o długości 600 metrów, różnicy poziomów około 100 metrów i przepustowości 2400 osób na godzinę. Wyposażona jest w czteroosobowe kanapy. Bezpośrednio wzdłuż linii kolei biegnie dość łatwa, nadająca się nawet dla początkujących narciarzy, niebieska trasa zjazdowa, o długości niewiele ponad 600 metrów.

W dolnej części stoku, specjalnie z myślą o najmłodszych, postawiony został 84-metrowy wyciąg talerzykowy (zaczepowy), obsługujący bardzo łagodną część stoku. Obydwie trasy są w całości sztucznie naśnieżane, w razie potrzeby ubijane ratrakiem oraz oczywiście oświetlone. W pobliżu dolnej stacji kolei krzesełkowej znajduje się wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego, a także stosunkowo niewielki parking na około 100 samochodów.

Obraz z kamery pochodzi ze strony debowiec.beskidy.pl