Dwie Doliny Szczawnik kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Dwie Doliny Szczawnik (nieaktywna)

Dwie Doliny Szczawnik w Wierchomli Małej

Zobacz obrazy z 155 kamer

Dwie Doliny Szczawnik w Wierchomli Małej

Kamera została zamontowana w pobliżu dolnej stacji kolejki krzesełkowej Szczawnik, o długości 1525 metrów, wyposażonej w czteroosobowe kanapy. Szczawnik jest jedną z dwóch kolei krzesełkowych w stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla. Wzdłuż widocznego na zdjęciach z kamery wyciągu wiedzie, długa na 1750 metrów, czerwono-niebieska trasa zjazdowa. W górnej części jest ona w miarę łagodna, a następnie mocno opada i kończy się dość dużym wypłaszczeniem. Opis wszystkich wyciągów i tras narciarskich w stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla znajdziecie w opisach pozostałych kamer.

Opisując stację narciarską Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla nie wolno pominąć zaplecza stacji narciarskiej, bowiem jest ono nad wyraz imponujące. W obu dolinach znajdziemy punkty gastronomiczne, a w Wierchomli również restauracje. Ponadto w połowie trasy kolei Wierchomla I funkcjonuje także jeden z najbardziej urokliwie położonych w Polsce bufetów. Przy dolnych stacjach obu kolei krzesełkowych działają wypożyczalnie i serwisy sprzętu narciarskiego, a w Wierchomli dodatkowo sklep sportowy.

Ogromnym atutem Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla jest także funkcjonujący tuż opodal hotel dysponujący pełnym zapleczem spa i basenem, gdzie znajduje się darmowy i dość obszerny parking, skąd kursują co kilka minut skibusy dowożące narciarzy do dolnych stacji wyciągów.

2016.01.27. - Przykładowy obraz z kamery z stoku Szczawnik w ośrodku Dwie Doliny w Wierchomli Małej

Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla odznaczają się fenomenalnymi walorami widokowymi, bowiem praktycznie z każdej trasy roztaczają się piękne widoki nie tylko na Beskid Sądecki, ale także Tatry oraz położone nieopodal górskie pasma słowackie. W sumie amatorzy białego szaleństwa na śniegu mają do dyspozycji ponad 10 kilometrów tras zjazdowych, które obsługiwane są przez dwie kolejki krzesełkowe i siedem wyciągów orczykowych i talerzykowych. Wszystkie trasy i wyciągi położone wzdłuż kolejek krzesełkowych są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Natomiast trasy pośrednie, łączące obie doliny, są jedynie ratrakowane i sztucznie naśnieżane. Amatorzy narciarstwa skitourowego mogą wybrać się na wędrówkę grzbietem na Runek, Halę Łabowską, Pustą Wielką lub też na Jaworzynę Krynicką.

Obraz z kamery pochodzi ze strony wierchomla.com.pl