Gubałówka kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Gubałówka (nieaktywna)

Gubałówka

Zobacz obrazy z 155 kamer

Gubałówka w Zakopanem

Jeszcze kilkanaście lat temu Gubałówka była przez długi okres drugim, po Kasprowym Wierchu, najpopularniejszym terenem zjazdowym w Zakopanem. To właśnie tutaj także rodziło się w Polsce narciarstwo. To właśnie na Gubałówce przeprowadzony został jeden z pierwszych, w naszym kraju, kursów narciarskich! Gubałówka to miejsce odwiedzane przez turystów o każdej porze roku, więc nic dziwnego, że było to również popularne miejsce również wśród narciarzy. Niestety obecnie z powodu sporów własnościowych najciekawsze trasy zostały zamknięte.

Choć już od dłuższego czasu krążą pogłoski o tym, że spory własnościowe zostały zażegnane, a w 2014 roku pojawiły się nawet nowe plany rozbudowy stacji na Gubałówce, to niestety większość tras w dalszym ciągu pozostaje zamknięta. Obecnie na zboczach Gubałówki, tuż opodal górnej stacji kolei, funkcjonuje jedynie krótki wyciąg orczykowy o długości 300 metrów, obsługujący łatwą trasę niebieską i niewielki snowpark.

Mimo zamkniętych tras narciarskich, zimą na Gubałówkę warto się wybrać, bowiem z górnej stacji kolei linowo-torowej roztaczają się jedne z najpiękniejszych widoków na polskie Tatry. Na grzbiecie Gubałówki funkcjonuje wiele punktów gastronomicznych oraz niewielkich sklepów z pamiątkami, w których turyści mogą zrobić zakupy.

2016.01.08. - Przykładowy obraz z kamery w Zakopanem na Gubałówce

Gubałówka w Zakopanem Gubałówka w Zakopanem zdjęcie nr 2

Przy górnej trasie kolejki linowo-torowej swój początek niegdyś miały trasy zjazdowe, w tym jedna bardzo charakterystyczna, prowadząca przez mostek nad kolejką i dalej opadająca na polanę Gładkie. Natomiast druga z tras wiodła przez polanę Choćkowską. Były to trasy dość ciekawe, a przy tym długie i z pewnością również obecnie zadowoliły by większość narciarzy. Niestety na obecną chwilę jedynie starsi narciarze mogą powspominać zjazd po tych trasach.

Obraz z kamery pochodzi ze strony webcamera.pl