Hanka kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Hanka (nieaktywna)

Hanka w Zieleńcu

Zobacz obrazy z 155 kamer

Hanka w Zieleńcu

Na zdjęciach z kamery, która zamontowana została prawdopodobnie na budynku Ośrodka Wypoczynkowego Hanka Relax&SPA, widoczna jest główna droga przebiegająca przez wieś – droga wojewódzka nr 389. Niestety jakość obrazu z kamery jest na tyle słaba, że ciężko dostrzec jest konkretne wyciągi, choć nie jest to niemożliwe.

Nad kładką widoczną na pierwszym planie przebiega czteroosobowa kolejka krzesełkowa (W5) spółki Winterpol, o długości 650 metrów. Przy górnej stacji opisywanej kolejki rozpoczynają się dwa warianty tras. Trasy na mapie oznaczone są numerami 22 i 23. Trasa numer 22 biegnie na całej swojej długości wzdłuż wyciągu, natomiast trasa numer 23 tuż za kładką, która umożliwia przejazd nad ulicą, odbija łukiem w prawo. Trasy oznaczone są kolorem niebiesko-czerwonym. Trudniejsza część trasy rozpoczyna się tuż za kładką.

Kilkadziesiąt metrów na lewo, od kolejki W5 funkcjonuje wyciąg W4 o długości 405 metrów, który obsługuje, uwielbiony szczególnie przez miłośników jednej deski, snowpark. Na dalszym planie widoczne są, już opisane wyciągi w opisie kamery Wyciąg Winterpol, kolejki krzesełkowe W3 i G1 oraz wyciągi talerzykowe Bartuś.

2015.12.02 - Przykładowy obraz z kamery z ośrodka wypoczynkowego Hanka w Zieleńcu

Hanka w Zieleńcu zdjęcie nr 2

Zieleniec był początkowo niewielką osadą liczącą około 100 mieszkańców. Położony jest w Górach Orlickich i rozciąga się na wysokości od 800 do 960 m n.p.m. Obecnie Zieleniec jest częścią, a właściwie dzielnicą Dusznik-Zdroju, usytuowaną od centrum miasta około 13 kilometrów. Jest to jeden z najpopularniejszych kurortów narciarskich na Dolnym Śląsku. Widok z tej kamery mimo, że nie jest najlepszej jakości, oddaje chociaż częściowo klimat Zieleńca. Jest to „miasteczko” położone praktycznie na stoku. W jego obrębie działa blisko 30 wyciągów narciarskich, które obsługują 41 tras zjazdowych.

Obraz z kamery pochodzi ze strony zieleniec.pl