Henryk-Ski górna stacja kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Henryk-Ski górna stacja (nieaktywna)

Henryk-Ski górna stacja

Zobacz obrazy z 155 kamer

Henryk-Ski górna stacja w Krynicy-Zdroju

Dzięki kamerze zamontowanej w górnej partii stoku w stacji narciarskiej Henryk-Ski mamy szansę zobaczyć nie tylko samą stację narciarską, ale także przyjemne widoki roztaczające się z jej terenu na Krynicę-Zdrój i jej najbliższe okolice. Henryk-Ski to stosunkowo niewielka stacja narciarska wyposażona w jeden wyciąg krzesełkowy, orczykowy i taśmowy oraz dwa dodatkowe przeznaczone stricte do nauki jazdy na nartach w szkółce narciarskiej.

Henryk-Ski to doskonała propozycja dla początkujących narciarzy i rodzin z dziećmi, bowiem stacja odwiedzana jest przez stosunkowo niewielu narciarzy, głównie ze względu na bardzo łatwe trasy narciarskie, które wprawionym narciarzom raczej nie przyniosą zbyt dużej satysfakcji. Osią stacji jest kolejka krzesełkowa wyposażona w czteroosobowe kanapy, która obsługuje stok na całej długości. Z perspektywy górnej stacji, po prawej stronie wytyczona została około 800-metrowa trasa narciarska. Jest to trasa w miarę łatwa, i dość szeroka. W górnej części stoku, od głównej trasy odchodzi kolejna i tuż za mostkiem „przeskakuje” na drugą stronę kolejki krzesełkowej, gdzie z kolei znajduje się wyciąg orczykowy obsługujący dolną część stoku.

A po nartach, warto wybrać się na zwiedzanie Krynicy-Zdroju. Rodzicom z mniejszymi dziećmi polecamy Muzeum Zabawek „Bajka” położone przy ulicy Piłsudskiego 2, gdzie zobaczyć można nie tylko zabawki regionalne, ale także historyczne i te bardziej nowoczesne. Natomiast dorosłym turystom polecamy Muzeum Nikifora mieszące się w budynku przy Bulwarze Dietla 19 – w zabytkowej willi wzniesionej w 1850 roku.

2016.01.16. - Przykładowy obraz z kamery z okolic górnej stacji na stoku Henryk-Ski w Krynicy-Zdroju

Henryk-Ski górna stacja w Krynicy-Zdroju Henryk-Ski górna stacja w Krynicy-Zdroju zdjęcie drugie Henryk-Ski górna stacja w Krynicy-Zdroju zdjęcie 3

Niezależnie od wieku, z pewnością każdy będzie zadowolony z przejażdżki kolejką linowo-terenową na Górę Parkową, skąd można podziwiać roztaczające się przepiękne widoki na Beskid Sądecki, Beskid Niski, a przy dobrej pogodzie – nawet na Tatry. Kolejka czynna jest przez cały rok. Wybudowana została w 1937 roku, i co ważne, do dziś zachowała swój niepowtarzalny, zabytkowy charakter.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nartykrynica.pl