Jakubcówka kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Jakubcówka (nieaktywna)

Jakubcówka w Zieleńcu

Zobacz obrazy z 155 kamer

Jakubcówka w Zieleńcu

Kamera przekazująca powyższy obraz w formie zdjęcia odświeżanego co kilkanaście sekund została zamontowana na budynku Domu Gościnnego Jakubcówka położonego w centrum Zieleńca, tuż naprzeciwko stacji GOPRu. Jakubcówka w swojej ofercie posiada pokoje 2-, 3- oraz 4-osobowe wraz z oddzielnymi łazienkami. Budynek położony jest w odległości zaledwie kilkunastu metrów od stoku narciarskiego, w pobliżu wyciągów należących do firmy Winterpol, Gryglówki i krótkich wyciągów Bartuś.

Mimo niezbyt dobrej jakości obrazu z kamery, przy dobrej pogodzie możemy dostrzec kilka wyciągów. Po lewej stronie obrazu z kamery widoczny jest wyciąg krzesełkowy Gryglówka (G1) o długości wynoszącej 600 metrów. Po obu stronach wyciągu wyznaczone zostały trasy narciarskie. Trasa wiodąca po lewej od wyciągu (z perspektywy dolnej stacji) oznaczona została kolorem czerwonym, a jej długość wynosi 600 metrów, natomiast trasa wyznaczona po prawej stronie wyciągu oznaczona została kolorem niebieskim, a jej długość wynosi około 850 metrów.

Po prawej stronie obrazu z kamery widoczny jest wyciąg krzesełkowy firmy Doppelmayer należący do spółki Winterpol. Kolejka wyposażona jest w sześcioosobowe kanapy, a jej długość wynosi 650 metrów. Narciarze kolejką pokonują 142 metry różnicy wzniesień, a jej przepustowość oscyluje w granicach 3000 osób na godzinę. Kanapy wyposażone zostały w osłony chroniące narciarzy przed deszczem, wiatrem i śniegiem. Przy górnej stacji kolejki krzesełkowej swój początek mają dwie niebieskie trasy, które biegną wzdłuż wyciągu. Trasa po lewej stronie wyciągu ma długość 700 metrów, natomiast trasa po prawej stronie 820 metrów.

2015.12.02 - Przykładowy obraz z kamery z Domu Gościnnego Jakubcówka w Zieleńcu

Jakubcówka w Zieleńcu zdjęcie nr 2

Również po prawej stronie obrazu z kamery widoczne są dwa krótkie wyciągi talerzykowe o długości 150 metrów każdy. Obsługują one łatwe trasy niebieskie stworzone z myślą o początkujących narciarzach. Wszystkie opisane trasy powyżej są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Na prawo od wyciągu spółki Winterpol usytuowany jest wyciąg talerzykowy obsługujący Snowpark – niestety nie jest on widoczny na zdjęciach z kamery.

Obraz z kamery pochodzi ze strony zieleniec.pl