Janowice kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Janowice (nieaktywna)

Widok na stok narciarski Lubinka w Janowicach koło Krakowa

Zobacz obrazy z 155 kamer

Kamera na stoku narciarskim Lubinka w Janowicach koło Krakowa

Janowice to średniej wielkości wieś, licząca około 1500 mieszkańców, położona na Pogórzu Wielickim, zaledwie 20 kilometrów na południowy wschód od centrum Krakowa oraz 7 kilometrów na południowy zachód od Wieliczki. Przez wieś przepływa rzeka Wilga, będąca jednym z dopływów polskiej królowej rzek – Wisły oraz potok Podstolanka. Janowice rozciągają się na wysokościach od 270 m n.p.m., do 350 m n.p.m. Z wyżej położonych terenów zarówno mieszkańcy jak i turyści, mają szansę dostrzec Kraków, Beskidy, a także Babią Górę oraz piękne Tatry.

Janowice to wieś, która raczej nie jest popularna wśród turystów, niemniej jednak lokalnie ma dość duże znaczenie, głównie ze względu na tutejszą stację narciarską, która dwukrotnie zwyciężyła w plebiscycie na Najlepszą Stację Narciarską Małopolski w kategorii Pojedynczy Wyciąg.

Położenie na mapie ośrodka Lubinka w Janowicach

Kamera w janowicachy

Powyższe zdjęcia pochodzą z kamery zamontowanej na terenie wspomnianej stacji narciarskiej. Praktycznie widoczny jest cały stok oraz oczywiście główny wyciąg orczykowy, o długości około 650 metrów. Bezpośrednio wzdłuż orczyka wytyczona została dość łatwa, lecz dobrze wyprofilowana, niebieska trasa zjazdowa, o długości 750 metrów. Nadaje się ona doskonale zarówno dla początkujących narciarzy, jak i dla osób, które pragną podszlifować swoje umiejętności. Specjalnie z myślą o najmłodszych i osobach stawiających swoje pierwsze kroki na nartach, w dolnej partii stoku ustawiony został 100-metrowy talerzyk. Trasy wzdłuż obydwu wyciągów są sztucznie naśnieżane, ubijane ratrakiem oraz oczywiście oświetlone.

2016.02.24 - Przykładowy obraz z kamery z ośrodka narciarskiego Lubinka w Janowicach

Kamera na stoku narciarskim Lubinka w Janowicach koło Krakowa

W obrębie stacji narciarskiej Lubinka działa szkółka narciarska oraz wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, oferująca czasowe wypożyczenie kompletu za przystępne pieniądze. Ponadto na miejscu funkcjonuje także niewielka restauracja.

Obraz z kamery pochodzi ze strony lubinka.com.pl