Kopa górna stacja kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Kopa górna stacja (nieaktywna)

Kopa górna stacja

Zobacz obrazy z 155 kamer

Kopa górna stacja w Karpaczu

Pragniemy Wam zaprezentować jedną z najciekawszych kamer, jaką mieliśmy szansę odnaleźć w polskim internecie. Została ona zamontowana prawie, że na samym szczycie Kopy, na wysokości 1340 metrów n.p.m. Szklanym okiem kamery, macie szansę zobaczyć nie tylko stację narciarską na Kopie, ale także fantastyczną panoramę roztaczającą się ze szczytu Kopy. Możecie dostrzec Karpacz, ale także miejscowości i góry położone w okolicy, a w tym przepiękne Rudawy Janowickie.

Ośrodek narciarski na Kopie to jeden z największych i najciekawszych kompleksów narciarskich w Polsce. Położony jest w Karpaczu, na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, a sama stacja rozciąga się nie tylko na zboczach Kopy, ale także na terenie polany Złotówka. Jest to stacja, w której każdy, ale to każdy narciarz, znajdzie trasę dla siebie. Zostały tutaj wytyczone trasy zielone, niebieskie, czerwone oraz jedna z najtrudniejszych w Polsce – trasa czarna.

Opisy wszystkich tras wytyczonych na zboczach Kopy znajdziecie w opisie kamery zamontowanej przy dolnej stacji wyciągu Zbyszek i Liczykrupa. W tym opisie, skupimy się na trasach wytyczonych na polanie Złotówka. Aby dostać się do wyciągów na polanie Złotówka, bez odpinania nart, musimy skorzystać z wyciągu Liczykrupa, a następnie przeskoczyć trasą niebieską do dolnej stacji wyciągu Euro. Dalej z górnej stacji wyciągu Euro, kierujemy się na lewo niebieską trasą, która kończy się przy dolnej stacji wyciągu Grosik.

2016.01.11. - Przykładowy obraz z kamery w Karpaczu z górnej stacji na Kopie

Kopa górna stacja w Karpaczu

Grosik to dwuosobowy wyciąg talerzykowy, o długości 863 metrów, obsługujący niebiesko-czerwoną trasę, która biegnie delikatnym łukiem wzdłuż linii wyciągu. Nieco poniżej górnej stacji wyciągu Grosik usytuowana jest dolna stacja wyciągu Złotówka, wzdłuż którego wytyczona została trasa niebieska, która nadaje się doskonale dla początkujących narciarzy. W górnej części polany Złotówka, nieco na uboczu, funkcjonuje krótki, zaledwie 150-metrowy, wyciąg typu Baby LIFT.

Polana Złotówka to doskonałe miejsce dla początkujących narciarzy, lecz trzeba pamiętać o tym, że zjeżdżając na nartach do dolnych stacji głównych wyciągów jesteśmy zmuszeni do przejechania po czerwonym odcinku trasy wytyczonej wzdłuż wyciągu Grosik.

Obraz z kamery pochodzi ze strony kopa.com.pl