Lodowiec na Górze Garb kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Lodowiec na Górze Garb (nieaktywna)

Lodowiec na Górze Garb

Zobacz obrazy z 155 kamer

Lodowiec na Górze Garb w Karpaczu

Zdjęcia z tej kamery doskonale oddają klimat niewielkiego, górskiego miasteczka jakim jest Karpacz. I choć nie w każdym miejscu w Karpaczu panuje cisza i spokój, to tuż opodal centrum miasta możemy z łatwością znaleźć cichy i niezwykle przyjemny zakątek, skąd roztaczają się fenomenalne widoki. W Karpaczu takich miejsc jak to, widoczne powyżej, jest wiele, lecz większość z nich jest jeszcze nie odkrytych, lub są uczęszczane przez niewielu turystów, dzięki czemu są niezwykle atrakcyjne, szczególnie dla osób wielbiących wszechobecną ciszę, spokój i wspaniałe widoki.

Kamera została zamontowana w górnej części polany, po której biegnie trasa zjazdowa stacji narciarskiej Lodowiec. Wyciąg o długości 180 metrów i przepustowości 150 osób na godzinę obsługuje prawie 200-metrową, łatwą trasę. Stok w całości jest oświetlany, sztucznie naśnieżany i nadaje się doskonale do nauki jazdy na nartach.

Trzeba jednak pamiętać, że Karpacz jest miejscem, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Zimą spotkamy tutaj głównie miłośników szaleństwa na śniegu, natomiast latem panują tutaj doskonałe warunki do organizacji wycieczek pieszych i rowerowych. Osoby chcące podnieść sobie poziom adrenaliny we krwi powinny wybrać się na Krucze Skały i spróbować swoich sił we wspinaczce górskiej.

2014.01.26 - Przykładowy obraz z kamery na stoku Lodowiec na Górze Garb w Karpaczu

Lodowiec na Górze Garb w Karpaczu

Wielu turystów odwiedzających Karpacz oraz inne miejscowości położone w górach gnieździ się w przytulnych pensjonatach, apartamentach lub hotelach, w których nie da się do końca poczuć klimatu gór. Dlatego też warto zaplanować sobie nocleg w schronisku górskim, gdzie będziemy mieli szansę poczuć prawdziwy klimat gór, zobaczyć nocne, pełne gwiazd niebo oraz podziwiać wspaniałe zachody i wschody słońca.

Obraz z kamery pochodzi ze strony kamera.karpacz.pl