Mareszka-Ski z dolnej stacji kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Mareszka-Ski z dolnej stacji (nieaktywna)

Kamera przy dolnej stacji wyciągu ośrodka Mareszka-Ski w Świątkowej Wielkiej

Zobacz obrazy z 155 kamer

Kamera przy dolnej stacji wyciągu ośrodka Mareszka-Ski w Świątkowej Wielkiej

Kamera, udostępniająca powyższy obraz, została zamontowana na budynku kas położonym w stacji narciarskiej Mareszka-Ski znajdującej się w niewielkiej wsi Świątkowa Wielka. Szklanym okiem kamery mamy szansę zobaczyć sporą część tej stosunkowo małej stacji narciarskiej. Na pierwszym planie widoczny jest budynek niewielkiej restauracji-baru, natomiast po prawej stronie zdjęć z kamery, doskonale widoczny jest główny oraz jedyny wyciąg orczykowy postawiony w obrębie ośrodka.

Wyciąg orczykowy, o długości około 500 metrów, obsługuje w sumie trzy trasy zjazdowe. Najtrudniejsza z nich, trasa czerwona, wiedzie bezpośrednio przy linii orczyka, natomiast łagodniejsza trasa niebieska odbiega od niego dość szerokim łukiem. Zaś najłatwiejsza trasa zielona, biegnie najszerszym łukiem od linii kolei, delikatnie nachyloną partią stoku. Amatorzy białego szaleństwa mają do dyspozycji także trzy trasy biegowe typu pętla, o długości 1500, 3000 i 4500 metrów, z perspektywy kamery, wytyczone po lewej stronie ośrodka.

2016.02.22 - Przykładowy obraz z kamery przy dolnej stacji wyciągu ośrodka Mareszka-Ski w Świątkowej Wielkiej

Kamera przy dolnej stacji wyciągu ośrodka Mareszka-Ski w Świątkowej Wielkiej

Stok jedynie w okolicach orczyka jest sztucznie naśnieżany i oświetlony. Natomiast przy dobrych warunkach śniegowych na całej szerokości i długości ubijany jest ratrakiem. Ośrodek działa w godzinach od 9:00 do 20:00. W obrębie stacji narciarskiej oraz jej najbliższych okolicach funkcjonuje w sumie kilka niewielkich punktów gastronomicznych, a także restauracja oraz wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego.

Mareszka-Ski raczej nie jest jedynym powodem, dla którego turyści przybywają tutaj zimą. Niemniej jednak sama stacja, choć dysponuje niewielkim terenem narciarskim, może być doskonałym uzupełnieniem pobytu. A Świątkowa Wielka stanowi doskonałą bazę wypadową w malowniczy Beskid Niski, gdzie cisza i spokój umożliwia przyjemne obcowanie z naturą.

Obraz z kamery pochodzi ze strony mareszkaski.pl