Mareszka-Ski z górnej stacji kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Mareszka-Ski z górnej stacji (nieaktywna)

Kamera przy górnej stacji wyciągu ośrodka Mareszka-Ski w Świątkowej Wielkiej

Zobacz obrazy z 155 kamer

Kamera przy górnej stacji wyciągu ośrodka Mareszka-Ski w Świątkowej Wielkiej

Świątkowa Wielka to mała wieś położona stosunkowo niedaleko granicy Polsko-Słowackiej, leżąca na terenie Beskidu Niskiego, w otulinie Magurskiego Parku Narodowego. Można tutaj nie tylko nacieszyć oczy pięknymi widokami, a duszę ciszą i spokojem o każdej porze roku, ale także zimą pozjeżdżać na nartach.

Kręgosłupem tej niewielkiej, za to bardzo rodzinnej stacji narciarskiej Mareszka-Ski, jest wyciąg orczykowy o długości około 500 metrów, przy którego górnej stacji zamontowana została kamera przekazująca powyższy obraz na żywo. Z górnej stacji orczyka narciarze mają do wyboru trzy trasy zjazdowe – czerwoną, niebieską i zieloną. Trasa czerwona biegnie bezpośrednio wzdłuż linii kolei, po najbardziej stromej partii stoku. Mimo oznaczenia kolorem czerwonym, pokonanie tej trasy nie wymaga większych umiejętności narciarskich.

2016.02.22 - Przykładowy obraz z kamery przy górnej stacji wyciągu ośrodka Mareszka-Ski w Świątkowej Wielkiej

Kamera przy górnej stacji wyciągu ośrodka Mareszka-Ski w Świątkowej Wielkiej

Kolejna, trasa niebieska, o długości około 750 metrów, wiedzie dość szerokim łukiem od linii kolei, zaś trasa zielone biegnie jeszcze szerszym łukiem od linii kolei. Wszystkie trasy kończą swój bieg przy dolnej stacji orczyka. Stok w okolicach orczyka jest sztucznie naśnieżany, ratrakowany, a także oświetlony.

W stacji narciarskiej Mareszka-Ski odnajdą się także amatorzy narciarstwa biegowego. Bowiem do ich dyspozycji oddane zostały trzy trasy – pętle, o długości 4500, 3000 i 1500 metrów długości. Zostały one poprowadzone na prawo, z perspektywy widoku z kamery, w dolnej części stoku. Niestety nie są one oświetlone, ani sztucznie naśnieżane, i funkcjonują jedynie przy dobrych warunkach śniegowych. Na miejscu oczywiście działa punkt gastronomiczny, punkt medyczny oraz wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego.

Obraz z kamery pochodzi ze strony mareszkaski.pl