Mieszko - stacja narciarska kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Mieszko - stacja narciarska (nieaktywna)

Mieszko - stacja narciarska

Zobacz obrazy z 155 kamer

Mieszko - stacja narciarska w Zieleńcu

Na zdjęciach z kamery widoczny jest teren narciarski należący do stacji narciarskiej Mieszko dysponującego czterema wyciągami talerzykowymi o długości od 180 do 350 metrów oraz wyciągiem typu baby lift o długości 70 metrów. Stacja Mieszko stanowi doskonałą propozycję dla wszystkich turystów, którzy dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z nartami, bowiem wszystkie trasy zostały oznaczone kolorem niebieskim i nadają się idealnie do nauki jazdy na nartach. Bezpośrednio przy stoku narciarskim funkcjonują dwa ośrodki wypoczynkowe Mieszko I i Mieszko II, oferujące w sumie ponad 45 miejsc noclegowych.

Zieleniec, będący dzielnicą Dusznik-Zdroju, to bez wątpienia jeden z największych kurortów narciarskich nie tylko na Dolnym Śląsku, ale także w Polsce. Ponad 20 wyciągów obsługuje 41 tras narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności, które z pewnością zadowolą znakomitą większość narciarzy. Już sama podróż samochodem do miasteczka stanowi nie lada atrakcję, bowiem Zieleniec położony jest przy jednej z najpiękniejszych widokowo szos górskich, zwanej Autostradą Sudecką lub też Autostradą Słońca.

Zieleniec wyróżnia się na tle pozostałych górskich miejscowości niepowtarzalnym, bardzo zbliżonym do alpejskiego, mikroklimatem, jedynym takim w Polsce. W połączeniu z jazdą na nartach, czy też wędrówkami pieszymi i ogólnie pojętą aktywnością fizyczną stymuluje on wzrost liczby krwinek czerwonych, które odpowiedzialne są rozprowadzanie tlenu w organizmie.

2015.12.02 - Przykładowy obraz z kamery na stacji narciarskiej w Zieleńcu

Mieszko - stacja narciarska w Zieleńcu Mieszko - stacja narciarska w Zieleńcu zdjęcie nr 2

Dla osób zamierzających spędzić w Zieleńcu więcej niż jeden dzień, jednym z priorytetów podczas przygotowań do wyjazdu będzie wybór odpowiedniego zakwaterowania. Na szczęście baza noclegowa Zieleńca jest dość bogata, więc każdy bez większych problemów powinien znaleźć obiekt, który spełni jego oczekiwania. Planując nocleg w Zieleńcu można wybierać pomiędzy eleganckimi hotelami oferującymi najwyższy standard usług, które umożliwiają także korzystanie z wielu dodatkowych atrakcji np. sauna. Trzeba jednak pamiętać, że jest to najdroższa z możliwych opcji. Natomiast jeśli zależy nam na przystępnej cenie i kameralnej atmosferze warto przejrzeć oferty kwater prywatnych.

Obraz z kamery pochodzi ze strony zieleniec.pl