Mosorny Groń z dolnej stacji kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Mosorny Groń z dolnej stacji (nieaktywna)

Mosorny Groń z dolnej stacji

Zobacz obrazy z 155 kamer

Mosorny Groń z dolnej stacji w Zawoi

Obrotowa kamera została zamontowana przy dolnej stacji czteroosobowej kolejki krzesełkowej, o długości około 1300 metrów, wwożącej narciarzy i turystów prawie, że na sam szczyt Mosornego Gronia. Wzdłuż kolejki wytyczona została 1380 metrowa trasa, oznaczona kolorem czerwonym, która ze względu na dość duże nachylenie, nadaje się jedynie dla bardzo dobrze jeżdżących narciarzy. Mosorny Groń to jedna z kilku stacji narciarskich położonych w Zawoi. Opisaliśmy ją już dość dokładnie w pozostałych dwóch opisach, które znajdziecie pod obrazami z kamer. Jako, że w pozostałych ośrodkach nie zostały zamontowane kamery i/lub nie przekazują one obrazu na żywo do internetu, w tym opisie, znajdziecie nieco informacji, na temat pozostałych stacji narciarskich.

Jak wspomnieliśmy już w opisie miejscowości, Zawoja to największa wieś w Polsce. Rozciąga się na długości około 10 kilometrów i podzielona została na kilka części – osiedli. Na osiedlu Czatoża znajdują się dwie niewielkie stacje narciarskie. Wyciągi Wojtek oraz wyciągi Baca. Opis pierwszej stacji oraz widok z kamery, znajdziecie w naszym serwisie. Stacja narciarska Baca składa się z trzech wyciągów orczykowych, o długości od 150 do 400 metrów. Najkrótszy wyciąg pokonuje około 30 metrów różnicy poziomów, natomiast dwa najdłuższe (400 metrowe) około 87 metrów. Wzdłuż wyciągów poprowadzone zostały łagodne, niebieskie trasy zjazdowe, które nadają się doskonale dla początkujących amatorów szaleństwa na białym puchu. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane, a także oświetlone, co umożliwia jazdę również po zmroku. Na miejscu funkcjonuje oczywiście punkt gastronomiczny, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, a także szkółka narciarska.

2016.02.17 - Przykładowy obraz z kamery z dolnej stacji kolejki krzesełkowej w ośrodku narciarskim Mosorny Grońi w Zawoi

Mosorny Groń z dolnej stacji w Zawoi

Najskromniejszą, ze wszystkich stacji narciarskich w Zawoi, jest Kolisty Groń. Stacja dysponuje tylko jednym, choć najdłuższym, około 640-metrowym, wyciągiem orczykowym, wzdłuż którego poprowadzona została dość łatwa trasa narciarska. Kolisty Groń położony jest na osiedlu Widły. Stok niestety jest dość słabo naśnieżany, rzadko ratrakowany, i nie jest także oświetlony.

Obraz z kamery pochodzi ze strony pkl.pl