Na stoku - czerwona trasa kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Na stoku - czerwona trasa (nieaktywna)

Kamera na najdłuższy orczyk w ośrodku Na Stoku w Rzeczce

Zobacz obrazy z 155 kamerZobacz obraz online z kamery

Kamera na najdłuższy orczyk w ośrodku Na Stoku w Rzeczce

Kamera, udostępniająca powyższe zdjęcia, zainstalowana została prawdopodobnie na elewacji budynku Ośrodka Wczasowego „Na Stoku” położonego w niewielkiej, ale bardzo malowniczo usadowionej wsi Rzeczka. „Na Stoku” to jeden z kilku terenów narciarskich położonych w Rzeczce i najbliższych okolicach wsi. Mimo, że nie należy on do największych, cieszy się dość dużą popularnością nie tylko wśród turystów, ale także mieszkańców.

Szklane oko kamery skierowane zostało na najtrudniejszą, czerwoną trasę zjazdową, wytyczoną bezpośrednio wzdłuż 500-metrowego wyciągu orczykowego. Jak widać na powyższych zdjęciach z kamery, ta część stoku jest dość stroma i początkującym narciarzom przysporzyć może nieco problemów podczas zjazdu, dlatego też polecamy ją jedynie osobom, które posiadają nieco większe umiejętności od początkujących narciarzy.

2016.02.10 - Przykładowy obraz z kamery na najdłuższy orczyk w ośrodku Na Stoku w Rzeczce

Kamera na najdłuższy orczyk w ośrodku Na Stoku w Rzeczce

Z perspektywy kamery, na prawo od wyciągu, po drugiej stronie stoku, stoi drugi wyciąg orczykowy, o długości około 200 metrów, obsługujący jedynie górną, lecz łagodną część stoku. Narciarze mogą korzystać zarówno z krótszego orczyka, i zjeżdżać jedynie po 200-metrowej, łagodnej niebieskiej trasie, lub korzystając z najdłuższego orczyka, omijając stromą partię stoku, zjeżdżać do jego dolnej stacji, również trasą niebieską. Prawie, że na całej długości wiedzie ona po prawej stronie stoku, i około 100 metrów przed budynkiem Ośrodka Wczasowego „Na Stoku” zawijasem prowadzi do dolnej stacji najdłuższego orczyka.

W dolnej części stoku, z perspektywy dolnej stacji, na prawo od dolnej stacji najdłuższego orczyka i budynku Ośrodka Wczasowego „Na Stoku” wygospodarowane zostało niewielkie poletko dla osób początkujących i najmłodszych, obsługiwane przez krótki i darmowy wyciąg typu „baby lift”. Na terenie tej niewielkiej stacji narciarskiej, działa także szkółka narciarska oraz wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nartyrzeczka.com