Na stoku - dolna stacja kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Na stoku - dolna stacja (nieaktywna)

Kamera w dolnej części wyciągu w ośrodku Na Stoku w Rzeczce

Zobacz obrazy z 155 kamerZobacz obraz online z kamery

Kamera w dolnej części wyciągu w ośrodku Na Stoku w Rzeczce

Ośrodek Wypoczynkowy „Na Stoku” położony jest w niewielkiej, lecz niezwykle urokliwej wsi Rzeczka, usytuowanej w malowniczym otoczeniu Gór Sowich. Wieś swoją rosnącą popularność zawdzięcza przede wszystkim fantastycznym walorom przyrodniczym i krajobrazowym, a także wymarzonym warunkom do spędzania aktywnie wolnego czasu, zarówno latem, jak i zimą.

Kamera została zamontowana w okolicach dolnej stacji najdłuższego wyciągu orczykowego w stacji narciarskiej „Na stoku”. Biegnie on bezpośrednio wzdłuż linii drzew, po lewej stronie stoku. Od górnej stacji wyciągu, bezpośrednio wzdłuż niego, w dół biegnie czerwona trasa narciarska. W górnej części jest w miarę szeroka, natomiast niżej staje się znacznie węższa. Mimo, że nie należy ona do najtrudniejszych, polecana jest dla osób dysponujących nieco większym doświadczeniem.

2016.02.10 - Przykładowy obraz z kamery z dolnej części wyciągu w ośrodku Na Stoku w Rzeczce

Kamera w dolnej części wyciągu w ośrodku Na Stoku w Rzeczce

W górnej części, po drugiej stronie stoku, wytyczona została niebieska trasa zjazdowa, omijająca najbardziej stromy odcinek. Trasa wiedzie zawijasem tuż za budynkiem ośrodka widocznym na zdjęciach z kamery i kończy się przy dolnej stacji głównego orczyka. W górnej części, po prawej stronie z perspektywy widoku z kamery, ustawiony został krótki orczyk, obsługujący łagodną część stoku. Po tej samej stronie, lecz w dolnej części stoku ustawiony został wyciąg typu „babylift” przeznaczony dla najmłodszych oraz osób, które postanowiły postawić swoje pierwsze kroki na nartach lub snowboardzie.

Stacja narciarska „Na Stoku” nie należy do największych, niemniej jednak dysponuje trzema trasami, o zróżnicowanym poziomie trudności, które powinny zadowolić znakomitą większość narciarzy. Tutejsze trasy mimo, że nie są nazbyt wymagające, nadają się doskonale do szlifowania swoich umiejętności. Ogromną zaletą ośrodka jest fakt, iż tutejszy stok, szczególnie w górnej część i przy dobrych warunkach śniegowych, jest naprawdę szeroki.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nartyrzeczka.com