Niestachów kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Niestachów (nieaktywna)

Niestachów

Zobacz obrazy z 155 kamer

Niestachów

Niestachów to stosunkowo niewielka i spokojna wieś położona w województwie świętokrzyskim, tuż opodal Kielc, pomiędzy grzbietami Otrocza wznoszącego się na wysokość 372 m n.p.m., a górą Sikorzą sięgającą 347 m n.p.m., leżącymi w Paśmie Brzechowskim w Górach Świętokrzyskich. To właśnie tutaj działa, widoczny na zdjęciach z kamery, ośrodek narciarski. Stacja narciarska Niestachów to niewielki, a przy tym ciekawie zagospodarowany teren narciarski. Ośrodek powstał od podstaw w 2007 roku, i co ważne, cała infrastruktura ówcześnie zamontowana była nowa. I już od samego początku istnienia Stacja Narciarska Niestachów cieszyła się dość dużą popularnością wśród mieszkańców okolicznych miejscowości, w tym głównie Kielc.

Obecnie narciarze w obrębie Stacji Narciarskiej Niestachów mają do dyspozycji w sumie 5 wyciągów. W głównej partii stoku, którego długość wynosi około 500 metrów oraz około 100 metrów szerokości, funkcjonują trzy wyciągi orczykowe Tatrapompa o długości 450, 430 i 220 metrów. Różnica poziomów na stokach obsługiwanych przez wyciąg wynosi odpowiednio 70, 65 i 35 metrów. Natomiast pozostałe dwa wyciągi - szkoleniowe, usytuowane są w dolnej części stoku, nieco na uboczu. Co bardzo ważne, wszystkie trasy są ratrakowane, sztucznie naśnieżane i oświetlone, co umożliwia jazdę również po zmroku.

Specjalnie z myślą o najmłodszych stworzone zostało przedszkole narciarskie. Jest to doskonałe miejsce do nauki jazdy na nartach dla najmłodszych, a figurki wycięte z gąbki ustawione na trasie ułatwiają naukę pierwszych skrętów. Początkujący narciarze nie posiadający swojego sprzętu mają do dyspozycji wypożyczalnię sprzętu narciarskiego. Ponadto w obrębie ośrodka funkcjonuje także restauracja, szkółka narciarska oraz dyżurka GOPR-u.

2015.12.15. - Przykładowy obraz z kamery z ośrodka Niestachów

Kamera na stoku Niestachów

Po parametrach tras narciarskich doskonale widać, że Stacja Narciarska Niestachów ma charakter głównie rodzinny i szkoleniowy, lecz posłużyć może także jako miejsce rozgrzewki przed wypadem w wyższe góry. W obrębie całej Polski powstaje coraz więcej niewielkich stacji narciarskich, zwłaszcza w miejscach znacznie oddalonych od naszych pięknych gór, co niewątpliwie zasługuję na pochwałę.

Obraz z kamery pochodzi ze strony niestachow.pl