Palenica górna stacja kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Palenica górna stacja (nieaktywna)

Palenica górna stacja

Zobacz obrazy z 155 kamer

Palenica górna stacja w Szczawnicy

Niestety jakość powyższego obrazu z kamery jest zatrważająco niska, i nie pozwala na przyjemne podglądanie zjeżdżających narciarzy. Niemniej jednak zdecydowaliśmy się na umieszczenie widoku z tej kamery, bowiem mimo wszystko ukazuje część ośrodka narciarskiego Palenica. Kamera została zamontowana w górnej części stacji narciarskiej, tuż przy wyciągach orczykowych wciągających narciarzy pod sam szczyt Szafranówki, wznoszącej się na wysokość 742 m n.p.m.

Jak widać na powyższym zdjęciu z kamery, stok w górnej części jest w miarę szeroki i dość łagodny. Na mapie ośrodka wytyczone zostały raczej propozycje zjazdu, aniżeli autonomiczne trasy narciarskie. Stok po drugiej stronie wyciągów jest nieco bardziej stromy. W lewym, górnym rogu zdjęć z kamery widoczny jest krótki wyciąg orczykowy przeznaczony dla początkujących narciarzy i dzieci. W dolnej części polany, równolegle do najdłuższych wyciągów orczykowych, postawiony został kolejny wyciąg orczykowy, niestety nie jest on widoczny na zdjęciach z kamery.

Stacja narciarska Palenica w Szczawnicy to średniej wielkości teren narciarski, w sumie dość dobrze zagospodarowany, choć trochę monotonny. Nie licząc trudnej trasy czarnej, która nadaje się jedynie dla wprawionych narciarzy, ośrodek ten polecany jest raczej początkującym i średniozaawansowanym narciarzom. Dość dużym problemem stacji jest także spory ruch pieszych turystów przy górnej i dolnej stacji głównej kolei krzesełkowej oraz na trasach wiodących z Szafranówki, co stwarza pewne niebezpieczeństwo. Kolejną wadą stacji jest także niewielki, ciasny i niestety płatny parking.

2016.01.21. - Przykładowy obraz z kamery z górnej stacji Palenicy w Szczawnicy

Palenica górna stacja w Szczawnicy Palenica górna stacja w Szczawnicy zdjęcie nr 2

Natomiast jeśli chodzi o zalety, to Palenica pochwalić się może fenomenalnymi widokami roztaczającymi się z górnych stacji najdłuższych wyciągów orczykowych. Ze szczytu Szafrankówki możemy w spokoju kontemplować panoramę centralnego masywu Pienin oraz Trzech Koron, Sokolicy i Góry Zamkowej.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nocowanie.pl