Piwniczna-Zdrój kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Piwniczna-Zdrój (nieaktywna)

Zobacz obrazy z 155 kamer

Kamera na stoku w ośrodku Kokuszka-Ski koło Piwnicznej-Zdroju

Piwniczna Zdrój to doskonale znana miejscowość turystyczno-uzdrowiskowa, leżąca u podnóża Beskidu Sądeckiego, w odległości zaledwie 17 kilometrów od Szczawnicy oraz 17 kilometrów od Starego Sącza. Miasteczko położone jest w obrębie przepięknego Popradzkiego Parku Krajobrazowego, w odległości zaledwie 3 kilometrów od granicy ze Słowacją i rozciąga się nad kręto wijącym się Popradem. Piwniczna pochwalić się może kapitalnymi walorami przyrodniczymi, a także źródłami wód mineralnych, sanatoriami i fantastycznym parkiem zdrojowym. Woda z tutejszych źródeł wykorzystywana jest zarówno do picia, jak i kąpieli. Wspomaga leczenie schorzeń układu oddechowego, pokarmowego oraz problemów skórnych.

Piwniczna Zdrój stanowi doskonałą propozycję na wypoczynek zarówno latem, jak i zimą. W trakcie cieplejszych miesięcy warto wybrać się na spacer urokliwymi uliczkami miasteczka, czy też szlakami oplatającymi Beskid Sądecki. Natomiast zimą ściągają tutaj narciarze pragnący wyszaleć się na białym puchu.

Jedną z najbliżej położonych Piwnicznej, stacją narciarską jest Kokuszka Ski, leżąca na południowych stokach szczytu Bystra, wznoszącego się na wysokość 558 m n.p.m. górującego w bocznym grzbiecie głównego Pasma Jaworzyny. Widoczny na zdjęciach z kamery ośrodek położony jest w niewielkiej wsi Kokuszka, przylegającej do Piwnicznej. Osią tego niewielkiego kompleksu narciarskiego jest wyciąg orczykowy, o długości około 600 metrów, prowadzący na szczyt polany. Wzdłuż orczyka wytyczone zostały dwie trasy. Bezpośrednio wzdłuż jego linii biegnie najtrudniejsza – czerwona, natomiast druga z tras odbiega dość sporym łukiem (niebieska).

Położenie na mapie stoku narciarskiego Kokuszka-Ski w Piwnicznej-Zdroju

Kamera w Piwnicznej-Zdroju

Ponadto, w dolnej partii stoku postawiony został krótki talerzyk dla dzieci oraz początkujących amatorów dwóch desek, a oprócz tego także wyciąg dywanikowy dla najmłodszych. Stok na całej długości jest sztucznie naśnieżany, ratrakowany, a także oświetlony, co z pewnością zadowoli amatorów nocnej jazdy.

2016.02.27 - Przykładowy obraz z kamery na stoku narciarskim Kokuszka-Ski w Piwnicznej-Zdroju

Kamera na stoku w ośrodku Kokuszka-Ski w Piwnicznej-Zdroju

Kokuszka-Ski to niewielka stacja narciarska, która raczej nie zadowoli bardzo dobrze jeżdżących narciarzy, niemniej jednak jest idealna dla początkujących i średniozaawansowanych amatorów sportów zimowych. Stacja położona jest na uboczu od głównych szlaków i nie jest mocno zatłoczona, dzięki czemu ma bardzo rodzinny charakter. Największą wadą stacji jest południowa ekspozycja stoku, która sprawia, że w słoneczne dni śnieg bardzo szybko staje się mokry, zaś do największych zalet stacji należy zaliczyć dość dobry system naśnieżania. W obrębie stacji oczywiście działa szkółka narciarska oraz wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, a także restauracja i darmowy parking.

Obraz z kamery pochodzi ze strony kokuszka-ski.pl