Podstolice kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Podstolice (nieaktywna)

Podstolice

Zobacz obrazy z 155 kamer

Kamera na stoku w Podstolicach koło Krakowa

Podstolice to stosunkowo niewielka wieś, leżąca w województwie małopolskim, niespełna 20 kilometrów na południe od Krakowa, w zachodniej części Pogórza Wielickiego. Wieś, ze względu na swoje położenie nieopodal Krakowa, latem stanowi doskonałe miejsce do weekendowego wypoczynku w ciszy i spokoju, natomiast zimą odwiedzana jest głównie przez miłośników narciarstwa.

Podstolice, ze stricte turystycznego punktu widzenia, nie są nazbyt atrakcyjne. Niemniej jednak przebywając w okolicy lub przejeżdżając przez wieś, warto wstąpić do zabytkowego, wybudowanego z drewna kościółka, wzniesionego w 1870 roku. W świątyni znajduje się kilka ciekawych obrazów, a także ołtarz z XVIII wieku. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że parafia Podstolice jest jedną z najstarszych w archidiecezji krakowskiej. Prawdopodobnie utworzona została w 1291 roku.

Kamera, udostępniająca powyższy obraz, została zamontowana w dolnej partii stoku w stacji narciarskiej Podstolice-Ski. Szklanym okiem kamery obrotowej mamy szansę zobaczyć dość dużą część stacji narciarskiej. Skrajnie po lewej stronie, tuż przy linii drzew, widoczny jest najdłuższy, 350-metrowy wyciąg orczykowy. Obsługuje on dwie, nieco dłuższe trasy narciarskie. Trasa czerwona wiedzie prawie, że bezpośrednio wzdłuż linii orczyka, natomiast niebieska, z perspektywy widoku z kamery, odbiega w prawo dość dużym łukiem. Na prawo od wyciągu orczykowego postawiony został drugi orczyk, o długości 220 metrów, pokonujący 30 metrów różnicy wzniesień. Obsługuje on łagodną trasę niebieską. Nieco na uboczu, równolegle do najdłuższego wyciągu orczykowego, tuż za linią drzew, postawiony został 80-metrowy wyciąg orczykowy, obsługujący zieloną trasę niebieską, która nadaje się doskonale dla początkujących narciarzy.

Położenie stoku w Podstolicach na mapie

Kamera w Podstolicach

Prawdę mówiąc, wszystkie trasy w tutejszym ośrodku nie należą do nazbyt wymagających, choć jak zawsze na stoku trzeba racjonalnie ocenić swoje umiejętności. Wszystkie trasy w stacji narciarskiej Podstolice-Ski są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. W górnej części stoku, tuż na prawo od trasy czerwonej, obecnie powstaje snowpark, który zostanie uruchomiony prawdopodobnie w przyszłym sezonie narciarskim.

2016.02.10 - Przykładowy obraz z kamery na stoku w Podstolicach koło Krakowa

Kamera na stoku w Podstolicach koło Krakowa

Ponadto, oprócz infrastruktury narciarskiej, goście ośrodka mają do dyspozycji wypożyczalnię i serwis sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego, karczmę „Alpejską Chatkę” serwującą ciepłe posiłki, mini-zoo oraz dość duży, i co ważne, bezpłatny parking.

Obraz z kamery pochodzi ze strony podstolice-ski.pl