Poznań kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Poznań (nieaktywna)

Poznań

Zobacz obrazy z 155 kamerZobacz obraz online z kamery

Kamera na stoku narciarskim MaltaSki w Poznaniu

Poznań to przepiękne miasto rozciągające się nad Wartą. Niekwestionowana stolica województwa wielkopolskiego, będąca kolebką państwa polskiego. Poznań jest miastem o nietuzinkowej urodzie, które od lat przyciąga licznych odwiedzających, nie tylko ze względów turystycznych, ale także ekonomicznych, kulturalnych oraz historycznych. Poznań to miejsce, w którym długa historia przeplata się z nowoczesnością.

Turyści przybywający do Poznania swoje pierwsze kroki zazwyczaj kierują w stronę kapitalnego, zabytkowego Rynku, który otulony jest wieloma cennymi zabytkami. Nad ogromnym placem dominuje Ratusz – najwspanialsza budowla renesansowa Wielkopolski, w którym obecnie mieści się Muzeum Historii Miasta Poznania oraz słynne poznańskie koziołki. Spacerując po mieście warto wybrać się na Ostrów Tumski – najstarszą część miasta, gdzie znajduje się ogromna bazylika archikatedralna, której początki sięgają X wieku.

Położenie na mapie ośrodka sportowego Malta w Poznaniu

Kamera w Poznaniu

Zwiedzanie to zaledwie część możliwości spędzania wolnego czasu w Poznaniu. Miasto w swojej ofercie pochwalić się może także szerokim wachlarzem możliwości spędzania aktywnie czasu. Na wschód od pięknego Starego Miasta, na prawym brzegu rzeki Warty znajduje się Jezioro Malta – sztuczny zbiornik wodny, na którym utworzony został dwukilometrowy tor regatowy.

Brzegi jeziora zagospodarowane zostały przez różne atrakcje, które przyciągają nie tylko turystów, ale także mieszkańców. Do największych atrakcji położonych nad Jeziorem Malta należy zaliczyć Mini Golf, letni tor saneczkowy, korty tenisowe, kolejkę oraz place zabaw dla dzieci oraz liczne kawiarenki, a także całoroczne centrum narciarstwa MaltaSki.

2016.02.29 - Przykładowy obraz z kamery na stoku narciarskim Malta w Poznaniu

Położenie na mapie ośrodka sportowego Malta w Poznaniu

MaltaSki to doskonałe miejsce dla początkujących narciarzy, którzy pragną nauczyć się jeździć na nartach lub snowboardzie. Do dyspozycji narciarzy oddane zostały dwa stoki narciarskie, które obsługiwane są przez wyciąg orczykowy oraz kolejkę krzesełkową. Stok główny (duży) ma długość około 150 metrów i szerokość od 15 do 30 metrów, natomiast stok mały ma długość około 30 metrów i 30 metrów szerokości. Trasy zostały wyłożone specjalną matą, która przy lekkim zwilżeniu, nawet przy słabych warunkach śniegowych i dodatnich temperaturach, umożliwia jazdę na nartach. Latem zaś, po stoku można zjeżdżać na pontonach. Świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Obraz z kamery pochodzi ze strony maltaski.pl