Przyłęków Żywiecki kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Przyłęków Żywiecki (nieaktywna)

Widok na stok narciarski ośrodka Jastrzębica-Ski w Przyłękowie Żywieckim

Zobacz obrazy z 155 kamer

Kamera na stoku narciarskim ośrodka Jastrzębica-Ski w Przyłękowie Żywieckim

Tuż opodal Żywca, nieco na południe, malowniczo położona jest niewielka wieś Przyłęków, licząca około 400 mieszkańców. Nie jest nazbyt popularna wśród turystów, niemniej jednak ma bardzo duże znacznie lokalne, gdyż funkcjonuje tutaj dość ciekawie zorganizowany ośrodek sportów zimowych – Jastrzębica-Ski, leżący na zboczach Jastrzębicy, sięgającej 758 metrów n.p.m.

Kamera została zamontowana tuż przy górnej stacji wyciągu orczykowego, który jest kręgosłupem tej niewielkiej stacji narciarskiej. Dwuosobowy orczyk wwozi narciarzy prawie, że na sam szczyt Jastrzębicy, gdzie swój początek mają w sumie trzy trasy zjazdowe. Wzdłuż linii orczyka poprowadzona została najtrudniejsza, oznaczona na mapie ośrodka kolorem czarnym, trasa zjazdowa, o długości 850 metrów. Niewątpliwie jest to trasa bardzo wymagająca i przeznaczona jedynie dla bardzo dobrze jeżdżących narciarzy.

Położenie na mapie ośrodka narciarskiego Jastrzębica-Ski w Przyłękowie Żywieckim

Kamera w Przyłękowie Żywieckim

Z perspektywy górnej stacji, na prawo od wyciągu, wytyczona została trasa nr 2, o długości około 1150 metrów. Oznaczona została kolorem czerwonym, lecz nadaje się już dla średniozaawansowanych narciarzy. Po drugiej stronie stoku, na lewo od orczyka, poprowadzona została czerwona trasa nr 3, o długości około 1000 metrów. Początkowo odbiega stosunkowo niewielkim łukiem od linii kolei i wiedzie przecinką między drzewami, i już po około 300 metrach łączy się z najtrudniejszą trasą czarną.

Z myślą o początkujących narciarzach i dzieciach, w dolnej partii stoku, ustawiony został wyciąg taśmowy produkcji firmy SunKid, obsługujący łagodne poletko, na którym każdy bezpiecznie może nauczyć się podstaw jazdy na nartach. W obrębie stacji, jak i jej najbliższych okolicach, funkcjonuje wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz oczywiście szkółka narciarska. Ponadto znajdują się tutaj dwa punkt gastronomiczne, a tuż opodal czterogwiazdkowy Hotel Żywiecki Medical SPA&SPORT.

2016.03.02 - Przykładowy obraz z kamery na stoku narciarskim Jastrzębica-Ski w Przyłękowie

Kamera na stoku narciarskim ośrodka Jastrzębica-Ski w Przyłękowie Żywieckim

Jastrzębica-Ski to niewielka stacja narciarska, lecz ciekawie zagospodarowana i w miarę nowoczesna. Niestety dość dużą wadą jest fakt, iż wytyczone zostały tutaj głównie trudne trasy narciarskie, z którymi nie każdy sobie poradzi. Niemniej jednak, wprawieni narciarze bez obaw mogą tutaj przyjeżdżać.

Obraz z kamery pochodzi ze strony jastrzebica.pl