Rąblów kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Rąblów (nieaktywna)

Rąblów

Zobacz obrazy z 155 kamer

Kamera na stoku w ośrodku NartSport w Rąblowie

Rąblów to niewielka wieś położona w obrębie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, leżąca nieopodal Kazimierza Dolnego, w gminie Wąwolnica. Miejscowość otulona jest licznymi lessowymi wąwozami i wzniesieniami, które umożliwiły powstanie tutaj niewielkiej stacji narciarskiej NartSport. Rąblów to jedno z najpopularniejszych miejsc dla miłośników białego szaleństwa w województwie lubelskim. Mieści się tu jedna z czterech stacji narciarskich w okolicy.

Niestety obiektyw kamery ustawiony został dość niefortunnie. Udostępniony został obraz tylko z jednej kamery, który niestety raczej nie należy do najciekawszych, gdyż ukazuje jedynie dolną partię stoku. Stacja narciarska NartSport dysponuje w sumie pięcioma wyciągami talerzykowymi, o długości od 120 do 420 metrów. Wszystkie ustawione są równolegle do siebie, jedynie najkrótszy z nich położony jest sporo niżej, obsługuje on oślą łączkę. Narciarze mają do dyspozycji pięć głównych tras zjazdowych, o długości: 420, 300, 180 i 160 metrów oraz wspomnianą oślą łączkę.

Położenie na mapie ośrodka narciarskiego NartSport w Rąblowie

Kamera w Rąblowie

Wszystkie trasy w obrębie stacji są sztucznie naśnieżane, ratrakowane, a także oświetlone. Na miejscu funkcjonuje serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz punkt gastronomiczny „Perła”. Wytyczone zostało także miejsca na ogniska, przy których można nie tylko się ogrzać, ale także upiec kiełbaski. Tuż opodal dolnych stacji wyciągów funkcjonuje dość obszerny parking, na którym pomieści się około 500 samochodów. Początkujących narciarze mają do dyspozycji także szkółkę narciarską. Ponadto z myślą o najmłodszych przygotowana została także karuzela śnieżna.

2016.02.24 - Przykładowy obraz z kamery na stoku narciarskim w Rąblowie

Kamera na stoku w ośrodku NartSport w Rąblowie

Trasy w stacji narciarskiej NartSport nie należą do najtrudniejszych i raczej nie zadowolą wprawionych narciarzy, a jedynie początkujących i średniozaawansowanych. Niemniej jednak, sama stacja stanowi doskonałą opcję dla osób z okolicznych miejscowości, które nie mogą pozwolić sobie na dłuższy wypad w wyższe partie gór.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nartsport.pl