Sabat Krajno kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Sabat Krajno (nieaktywna)

Sabat Krajno

Zobacz obrazy z 155 kamer

Sabat Krajno koło Kielc

Kamera, przekazująca powyższy obraz, została zamontowana na terenie całorocznego Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno położonego w niewielkiej wsi Krajno Zagórze, w odległości około 20 kilometrów od Kielc. Sabat Krajno pochwalić się może najdłuższymi trasami w centralnej Polsce, które przebiegają tuż przy fenomenalnie oświetlonej atrapie wieży Eiffla, czy też egipskich piramidach.

Ośrodek narciarski, jak i cały park rozrywki usytuowany jest u podnóża góry Łasicy, wznoszącej się na wysokość 612 metrów n.p.m., będącej najwyższym wzniesieniem Gór Świętokrzyskich. Na zdjęciach z kamery, po lewej stronie, widoczny jest dwuosobowy wyciąg talerzykowy firmy Poma, o długości około 800 metrów. Obsługuje on główną trasę zjazdową, oznaczoną na mapie ośrodka kolorem niebieskim, która nadaje się doskonale dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy.

Druga, niebiesko-czerwona trasa narciarska, mająca swój początek przy górnej stacji talerzyka, biegnie łagodnym łukiem z dala od linii wyciągu. W górnej części trasa biegnie przez nieco bardziej stromy odcinek, natomiast niżej wiedzie łagodną częścią stoku. Na wysokości górnej stacji wspomnianych orczyków, na prawo od nich, tuż za trasami, usytuowany jest niewielki snowpark, wyposażony w kilkanaście przeszkód, nadających się zarówno dla początkujących jak i doświadczonych narciarzy. Snowpark obsługiwany jest przez wyciąg talerzykowy firmy Poma. Natomiast poniżej, również na prawo od głównych tras, wytyczone zostało niewielkie poletko dla dzieci oraz osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jedną lub dwiema deskami. Trasa zielona, o długości około 100 metrów, obsługiwana jest przez wyciąg taśmowy. Wszystkie opisane powyżej trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane, a także oświetlone.

2016.02.10 - Przykładowy obraz z kamery z ośrodka narciarskiego Sabat koło Kielc

Sabat Krajno koło Kielc

Na prawo od stoku, widoczna jest Aleja Miniatur, wzdłuż której ustawione zostały miniatury najsłynniejszych budowli świata. Większość z nich wykonanych zostało w skali 1:25. Jedynym wyjątkiem jest watykańska Bazylika Świętego Piotra, wybudowana w skali 1:13. Ponadto latem na miejscu funkcjonuje także dość duży Park Rozrywki, w którym znajdziemy m.in.: dmuchany, ponad 100-metrowy, zamek, łódeczki, eurobungee oraz wiele więcej.

Obraz z kamery pochodzi ze strony sabatkrajno.pl