Siepraw kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Siepraw (nieaktywna)

Siepraw Ski

Zobacz obrazy z 155 kamer

Kamera na stoku w Sieprawiu koło Krakowa

Siepraw to wieś, leżąca w województwie małopolskim, kilkadziesiąt kilometrów na południe od Krakowa. Słynie przede wszystkim z ciszy i spokoju, a także sielankowej atmosfery, która udziela się każdemu turyście przyjeżdżającemu w te strony. Miejscowość usadowiła się na Pogórzu Wielickim, w zlewni rzeki Raby i Skawianki. Siepraw jest miejscem, w którym urodziła się błogosławiona i beatyfikowana w 1991 przez papieża Polaka Jana Pawła II - Aniela Salawa. Ze względu na swoje położenie oraz niezwykle przyjemną okolicę, Siepraw wśród Krakowian cieszy się dużą popularnością, szczególnie zimą, ze względu na położony tutaj ośrodek narciarski, widoczny na powyższych zdjęciach z kamery.

Kamery w Sieprawiu

Położenie stoku w Sieprawiu na mapie

Siepraw-Ski to średniej wielkości, lecz dość atrakcyjny ośrodek narciarski, przyciągający tłumy mieszkańców pobliskich miejscowości oraz oczywiście grodu Kraka. Narciarze mają do dyspozycji w sumie sześć wyciągów narciarskich, o długości nie przekraczającej 350-metrów. Mimo, że swoją długością wyciągi nie imponują, to narciarze do wyboru mają zróżnicowane, pod względem trudności, trasy narciarskie. W obrębie stacji narciarskiej Siepraw-Ski wytyczone zostały trasy zielone, niebieskie, a nawet czerwone. Miłośnicy snowboardu mają dodatkowo do dyspozycji niewielki snowpark. Wszystkie trasy zjazdowe wytyczone w stacji Siepraw-Ski są sztucznie naśnieżane, ratrakowane, a także oświetlone, co umożliwia jazdę również po zmroku.

2016.01.27. - Przykładowy obraz z kamery na stoku w Sieprawiu koło Krakowa

Kamera na stoku w Sieprawiu Kamera na stoku w Sieprawiu zdjęcie nr 2

Na miejscu, w pobliżu dolnych stacji wyciągów, znajduje się dość obszerny parking, wypożyczalnia sprzętu i serwis narciarski, restauracja, oddzielny, niewielki punkt gastronomiczny, a także szkółka narciarska. Siepraw-Ski to doskonały pomysł na jednodniowy lub popołudniowy wypad na narty dla mieszkańców okolicznych miejscowości, które nie mogą pozwolić sobie na dłuższy urlop. Stanowi także doskonałe miejsce, w którym możemy się rozgrzać przed wyjazdem w wyższe góry.

Obraz z kamery pochodzi ze strony siepraw-ski.pl