Ski-Sun dolna część stoku kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Ski-Sun dolna część stoku (nieaktywna)

Ski-Sun dolna część stoku

Zobacz obrazy z 155 kamer

Ski-Sun dolna część stoku w Świeradowie-Zdroju

Kamera została zamontowana w dolnej części stoku w stacji narciarskiej SKI&SUN położonej w Świeradowie-Zdroju, tuż przed ostatnim zakrętem trasy zjazdowej wiodącej do dolnej stacji kolejki gondolowej. Jest to jedyna trasa w stacji. Obsługiwana jest przez nowoczesną kolejkę gondolową wwożącą narciarzy kilkadziesiąt metrów poniżej szczytu Stogu Izerskiego, sięgającego 1107 metrów n.p.m. Różnica poziomów, jaką pokonuje gondola, wynosi około 440 metrów, a jej długość przekracza nieco ponad dwa kilometry.

Trasa, widoczna na zdjęciach z kamery, ma długość około 2500 metrów. Początkowo jest dość trudna, nieco niżej łagodniejsza, i kończy się dość stromym spadkiem. Największym mankamentem stacji jest to, że wytyczona została tylko jedna trasa. Mimo, że jest dość szeroka i w miarę dobrze wyprofilowana, bardzo często zdarza się, że nie jest dostatecznie naśnieżona i ubita. Choć trzeba przyznać, że jest doskonale oświetlona.

Świeradów-Zdrój to idealna propozycja dla osób, które chcą wypocząć, lecz raczej nie dla narciarzy. Tutejsza infrastruktura nie jest zbyt mocno rozbudowana i zróżnicowana, choć zimą może urozmaicić pobyt amatorom sportów zimowych.

2016.02.02. - Przykładowy obraz z kamery w dolnej części stoku Ski-Sun w Świeradowie-Zdroju

Ski-Sun dolna część stoku w Świeradowie-Zdroju

Warto pamiętać, że Świeradów-Zdrój ma do zaoferowania o wiele więcej zimą, niż tylko kilka wyciągów narciarskich. Amatorzy zwiedzania powinni wybrać się do Domku Myśliwskiego, który został wybudowany jeszcze w XIX wieku, gdzie niegdyś mieściła się szkoła katolicka. Niezwykle ciekawym zabytkiem są także Łazienki Ludwika oraz Źródło Cesarza Józefa. Świeradów-Zdrój to także doskonała baza wypadowa do Czech i Niemiec. Jednodniowa wycieczka poza granice kraju stanowić może ciekawe urozmaicenie pobytu.

Obraz z kamery pochodzi ze strony skisun.pl