Ski-Sun panorama stoku kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Ski-Sun panorama stoku (nieaktywna)

Ski-Sun panorama stoku

Zobacz obrazy z 155 kamer

Ski-Sun panorama stoku w Świeradowie-Zdroju

Szklanym okiem kamery możemy zobaczyć górną partię jedynej trasy narciarskiej poprowadzonej po zboczach Stogu Izerskiego w Stacji Narciarskiej SKI&SUN w Świeradowie-Zdroju. SKI&SUN to stosunkowo niewielka stacja narciarska, niegdyś chętnie odwiedzana przez narciarzy, zaś dziś nieco zaniedbana przez samych właścicieli, traci na swojej popularności, na rzecz położonych opodal stacji narciarskich.

Kręgosłupem stacji jest jedna z najnowocześniejszych kolei gondolowych w Polsce. Postawiona została w 2008 roku i od razu zyskała ogromną popularność. Głównie ze względu na to, że jako jedna z niewielu w Polsce, pozwala przenieść się w prawdziwie alpejskie klimaty. Długość kolei wynosi 2115 metrów. Gondola wwozi narciarzy i turystów kilka metrów poniżej szczytu Stogu Izerskiego, wznoszącego się na wysokość 1107 metrów n.p.m. Przy górnej stacji kolejki gondolowej swój początek ma czerwono-niebieska trasa zjazdowa, jedna z najdłuższych w Polsce, niegdyś uważana także za jedną z najlepiej oświetlonych w kraju.

Długość trasy wynosi około 2500 metrów, a różnica poziomów około 440 metrów. Trasa jest w miarę szeroka i dość dobrze wyprofilowana, lecz w ostatnich latach została nieco zaniedbana. Przygotowanie stoku pozostawia wiele do życzenia, przez co ośrodek traci na popularności, niestety słusznie.

2016.02.01. - Przykładowy obraz z kamery na panoramę stoku Ski-Sun w Świeradowie-Zdroju

Ski-Sun panorama stoku w Świeradowie-Zdroju

W ostatnich latach pojawiały się informacje na temat rozbudowy ośrodka narciarskiego SKI&SUN położonego na zboczach Stogu Izerskiego, które objęły by głównie budowę nowych tras zjazdowych. Niestety do tej pory nie zostały ujawnione żadne konkretne terminy, ani szczegółowe plany. Wygląda na to, że na rozbudowę stacji narciarskiej SKI&SUN przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka lat. Choć trzeba powiedzieć sobie szczerze, że przy stale pogarszającej się opinii, nowe trasy, na dłuższą metę, mogą nie pomóc w odzyskaniu chwały.

Obraz z kamery pochodzi ze strony skisun.pl