Ski-Sun panorama ze stoku kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Ski-Sun panorama ze stoku (nieaktywna)

Ski-Sun panorama ze stoku

Zobacz obrazy z 155 kamer

Ski-Sun panorama ze stoku w Świeradowie-Zdroju

Kamera, z której przekazywany jest powyższy obraz, zamontowana została w pobliżu górnej stacji kolejki gondolowej w Stacji Narciarskiej SKI&SUN. Ośrodek SKI&SUN należy do najpiękniej położonych sudeckich kurortów i już od dawna przyciągał nie tylko kuracjuszy, ale także narciarzy. Niegdyś, w czasach świetności narciarstwa w Świeradowie-Zdroju, działało tutaj ponad siedem wyciągów, a w tym jeden z najdłuższych w kraju – Świeradowiec. Niestety tuż po zmianach ustrojowych oraz wskutek stale rosnącej konkurencji Świeradów-Zdrój stracił swoje znaczenie na narciarskiej mapie Polski.

Świeradów-Zdrój już od wielu lat niezmiennie jest bardzo ważnym punktem na turystycznej mapie naszego kraju. Miasteczko odwiedzane jest przez licznych kuracjuszy i turystów nie tylko z całej Polski, ale także i z zagranicy. Przez okrągły rok turyści i kuracjusze ściągają tu w ogromnych ilościach, zachęceni przede wszystkim wspaniałymi walorami przyrodniczymi, uzdrowiskowym klimatem i szeregiem możliwości aktywnego wypoczynku.

Dopiero w 2008 roku w Świeradowie-Zdroju „coś” się ruszyło. Na zboczu Stogu Izerskiego wybudowana została kolej gondolowa firmy Doppelmayra, która ówcześnie należała do najnowocześniejszych w Polsce. Gondola pokonuje aż 440 metrów w poziomie na dystansie przekraczającym nieco ponad 2000 metrów. Niestety obecnie w granicach ośrodka wytyczona jest tylko jedna trasa narciarska.

2015.12.31. - Przykładowy obraz z kamery z górnej stacji wyciągu na panoramę Świeradowa-Zdroju

Ski-Sun panorama ze stoku w Świeradowie-Zdroju Ski-Sun panorama ze stoku w Świeradowie-Zdroju zdjęcie nr 2

Obecnie w Świeradowie-Zdroju znajduje się jeszcze pięć innych wyciągów, lecz w większości ich długość nie przekracza 450 metrów. Wszystkie obsługują łatwe trasy narciarskie, które nadają się doskonale dla początkujących adeptów narciarstwa lub dzieci. Niestety doświadczonych narciarzy z pewnością zainteresuje tylko trasa na Stogu Izerskim, lecz i ta prawdopodobnie bardzo szybko może się po prostu znudzić.

Obraz z kamery pochodzi ze strony skisun.pl