Ski-Sun peron kolei gondolowej kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Ski-Sun peron kolei gondolowej (nieaktywna)

Ski-Sun peron kolei gondolowej

Zobacz obrazy z 155 kamer

Ski-Sun peron kolei gondolowej w Świeradowie-Zdroju

Kamera została zamontowana przy dolnej stacji kolei gondolowej w stacji narciarskiej Świeradów-Zdrój położonej na zboczach Stogu Izerskiego. Długość kolei wynosi nieco ponad 2100 metrów. Wyposażona jest w ośmioosobowe gondole, a różnica poziomów jaką pokonuje wynosi około 440 metrów. W obrębie stacji narciarskiej Ski&Sun wytyczona została niestety tylko jedna trasa narciarska, o długości 2500 metrów. Jest ona w całości sztucznie naśnieżana, ratrakowana i należy do najlepiej oświetlonych w Polsce.

Odwiedzając Świeradów-Zdrój warto wygospodarować nieco czasu na zwiedzanie, bowiem w miasteczku znajduje się kilka ciekawych obiektów i miejsc, które warto zobaczyć. Do najważniejszych zabytków Świeradowa należy zaliczyć Dom Zdrojowy położony w malowniczym otoczeniu parku, w samym centrum miasta. Nad budynkiem góruje wysoka na 46 metrów wieża zegarowa, a tuż obok położona jest piękna Hala Spacerowa spacerniak, bodaj najdłuższa (80 metrów) na Dolnym Śląsku. Modrzewiowa konstrukcja ozdobiona jest fenomenalną polichromią i fantastycznymi witrażami. Tuż przed Domem Zdrojowym znajdują się trasy o długości przekraczającej 160 metrów oraz Park Zdrojowy, który stwarza kapitalne warunki do rekreacji i wypoczynku.

Niezwykle interesującym obiektem jest także Czarci Młyn wzniesiony w 1890 roku, który pracuje po dziś dzień. W dalszym ciągu posiada on oryginalne wyposażenie z czasów budowy. W młynie możemy skosztować chleb wypiekany według starej receptury. Amatorzy zabytkowej architektury powinni wybrać się na obrzeża Świeradowa, gdzie znajdują się stare sudeckie domy przysłupowe, wzniesione w większości w XIX wieku.

2016.02.02. - Przykładowy obraz z kamery Ski-Sun na peron kolei gondolowej w Świeradowie-Zdroju

Ski-Sun peron kolei gondolowej w Świeradowie-Zdroju Ski-Sun peron kolei gondolowej w Świeradowie-Zdroju zdjęcie nr 2

Jako, że kamera została zamontowana na terenie stacji narciarskiej Ski&Sun, grzechem by było pominięcie tutejszej atrakcji, należącej do największych Świeradowa-Zdroju: ze szczytu Stogu Izerskiego oraz sprzed schroniska położonego tuż poniżej rozpościera się fenomenalna panorama Gór Izerskich, zachodniej części Karkonoszy oraz Świeradowa-Zdroju.

Obraz z kamery pochodzi ze strony skisun.pl