Ski-Sun trasa narciarska kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Ski-Sun trasa narciarska (nieaktywna)

Ski-Sun trasa narciarska

Zobacz obrazy z 155 kamer

Ski-Sun trasa narciarska w Świeradowie-Zdroju

Świeradów-Zdrój to kapitalnie położone miasto uzdrowiskowe, leżące w województwie dolnośląskim, na krańcu Polski, usytuowane na zachód od Jeleniej Góry, w malowniczym otoczeniu Gór Izerskich. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu Świeradów-Zdrój był popularnym kurortem narciarskim. W najlepszych czasach funkcjonowało tutaj aż 7 wyciągów narciarskich. Niestety z biegiem lat i w skutek zmian ustrojowych, Świeradów-Zdrój stracił swoje znaczenie na narciarskiej mapie Polski.

Stacja narciarska SKI&SUN w Świeradowie-Zdroju, to niewielka, choć ciekawa stacja narciarska. Dysponuje w sumie jedną główną trasą narciarską, która obsługiwana jest przez bardzo nowoczesną kolejkę gondolową, wybudowaną w 2008 roku, na stokach Stogu Izerskiego, firmy Doppelmayra. Kolej linowa pokonuje zawrotne 440 metrów różnicy poziomów na dystansie ponad 2100 metrów.

Na zdjęciach z kamery widoczna jest główna trasa narciarska, jedna z najdłuższych w Polsce. Na mapie ośrodka SKI&SUN oznaczona jest kolorem czerwono-niebieskim. Już od samego początku jest dość stroma, następnie nieco łagodnieje. I dalej kończy się dość trudnym zjazdem.

2016.02.01. - Przykładowy obraz z kamery na trasę narciarską Ski-Sun w Świeradowie-Zdroju

Ski-Sun trasa narciarska w Świeradowie-Zdroju

Stacja narciarska Świeradów-Zdrój w ostatnich latach, pomimo jednej, lecz ciekawej trasy narciarskiej, nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Jednym z najważniejszych powodów jest niechlujnie przygotowana trasa narciarska. Zdarza się, że trasa już kilka godzin po otwarciu stacji jest oblodzona i usłana muldami, co zdecydowanie wpływa negatywnie na bezpieczeństwo na stoku.

Ponadto do wad stacji narciarskiej SKI&SUN należy zaliczyć płatne toalety i parkingi, co w dzisiejszych czasach wygląda dość groteskowo, a w szczególności, kiedy mówimy o „nowoczesnej” stacji. Tym bardziej, że do popularnego Harrachova, gdzie trasy i infrastruktura narciarska jest na najwyższym poziomie, jest niedaleko. Wybór chyba wydaje się dość logiczny…

Obraz z kamery pochodzi ze strony skisun.pl