Ski-Sun widok na kolej gondolową kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Ski-Sun widok na kolej gondolową (nieaktywna)

Ski-Sun widok na kolej gondolową

Zobacz obrazy z 155 kamer

Ski-Sun widok na kolej gondolową w Świeradowie-Zdroju

Urlop w Świeradowie-Zdroju to kapitalny pomysł dla amatorów aktywnego wypoczynku, zarówno zimą jak i latem. Kiedy śnieg stopnieje, a przyroda budzi się do życia, w Świeradowie-Zdroju pojawiają się amatorzy pieszych wędrówek i rowerowych przejażdżek. Natomiast zimą, ściągają tutaj miłośnicy sportów zimowych. Na powyższych zdjęciach z kamery widoczny jest ostatni odcinek jedynej trasy narciarskiej w kompleksie narciarskim Ski&Sun w Świeradowie-Zdroju, leżącym na zboczach Stogu Izerskiego.

Kręgosłupem stacji jest kolej gondolowa o długości 2115 metrów, która obsługuje długą, prawie 2,5 kilometrową trasę zjazdową. Na całej długości sztucznie naśnieżaną, oświetloną i ratrakowaną. Na mapie stacji narciarskiej Ski&Sun oznaczona jest jako czerwono-niebieska. Trasa jest w miarę szeroka i znakomicie wyprofilowana, i cieszy się opinią najlepiej oświetlonej trasy w Polsce.

Prawie, że na samym szczycie Stogu Izerskiego znajduje się schronisko z niewielką, lecz bardzo przytulną restauracją. Istnieje tutaj także możliwość noclegu. Również przy górnej stacji gondoli funkcjonuje niewielki bar oraz ogródek piwny. Natomiast przy dolnej stacji kolejki gondolowej, usytuowana jest restauracja, bar, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, a tuż opodal sklep.

2016.02.02. - Przykładowy obraz z kamery z widokiem na kolej gondolową Ski-Sun w Świeradowie-Zdroju

Ski-Sun widok na kolej gondolową w Świeradowie-Zdroju

Świeradów-Zdrój to miasteczko, które odwiedzane jest przez licznych kuracjuszy, dzięki czemu tutejsza baza noclegowa jest bardzo dobrze rozbudowana. Wśród szerokiej oferty noclegowej Świeradowa, odnaleźć możemy sanatoria oraz ośrodki rehabilitacyjne, a także hotele oferujące podwyższony standard usług, bardzo często z bogatym zapleczem SPA. Ponadto dużą popularnością wśród odwiedzających cieszą się także wille i apartamenty wykończone w wysokim standardzie. Turyści z ograniczonymi środkami pieniężnymi mogą wybierać pomiędzy przytulnymi i bardzo kameralnymi pokojami gościnnymi oraz nieco droższymi pensjonatami.

Obraz z kamery pochodzi ze strony skisun.pl