Snowtubbing kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Snowtubbing (nieaktywna)

Snowtubbing

Zobacz obrazy z 155 kamer

Widok z kamery na stok do snowtubbingu w Wieżycy

Jedną z największych zimowych atrakcji całorocznego Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo-Wieżyca jest snowtubbing, czyli jazda na gumowych oponkach. Kamera umieszczona została tuż przy górnych stacjach wyciągów obsługujących tor do snowtubbingu. Jazda na dętkach to doskonała alternatywa dla osób, które niekoniecznie przepadają za nartami, lecz pragną również poszaleć na białym puchu. Śmiemy twierdzić, że jazda na gumowych oponach, może przynieść więcej frajdy, aniżeli jazda na sankach.

Jeśli dla najmłodszych amatorów aktywnego wypoczynku snowtubbing nie przypadnie do gustu, rodzice mogą zachęcić swoje pociechy do skorzystania z zimowej karuzeli, do której przypięte są dętki, ciągnięte przez karuzelę. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsza forma snowtubbingu, która dla najmłodszych z pewnością się spodoba i pozwoli rodzicom chwilę odetchnąć.

Równolegle do wyciągu obsługującego tor do snowtubbingu, stoją dwa wyciągi orczykowe, wzdłuż których wytyczone zostały łagodne trasy niebieskie. Latem te same wyciągi obsługują tor do zorbingu. Zorb to podwójna, plastikowa kula, o średnicy zewnętrznej około 3,5 metra, w której można „sturlać” się zarówno z niewielkich wzniesień, jak i dużych gór. Jest to zabawa w miarę bezpieczna i nie wymaga szczególnego ubioru, niemniej jednak trzeba zapiąć specjalną uprząż.

2016.02.10 - Przykładowy obraz z kamery na stok do snowtubbingu w Wieżycy

Widok z kamery na stok do snowtubbingu w Wieżycy

Opisując atrakcje Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo-Wieżyca, warto wspomnieć także o pozostałej infrastrukturze turystycznej. Na miejscu działa kilka obiektów noclegowych, charakteryzujących się przyzwoitym standardem. Rezerwując wcześniej nocleg, warto rozejrzeć się za promocjami, dzięki którym można zaoszczędzić sporo pieniędzy korzystając z atrakcji Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo-Wieżyca.

Obraz z kamery pochodzi ze strony wiezyca.pl