Stok Kolorowa kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Stok Kolorowa (nieaktywna)

Stok Kolorowa

Zobacz obrazy z 155 kamer

Stok Kolorowa w Karpaczu

Karpacz to miasto położone w bardzo malowniczym otoczeniu Karkonoszy, u podnóża Śnieżki, w województwie dolnośląskim. Miasteczko bez wątpienia należy do najpopularniejszych górskich miejscowości turystyczno-wypoczynkowych. Mimo, że pierwsze skojarzenia z miasteczkiem zazwyczaj ograniczają się do jazdy na nartach, to wspaniałe walory środowiska naturalnego oraz szereg możliwości spędzania wolnego czasu sprawia, że Karpacz odwiedzany jest chętnie przez cały rok.

Karpacz jest wymarzonym miejscem na zimowy urlop. W samym mieście znajduje się ponad 15 wyciągów, które w dużej mierze obsługują łatwe i krótkie trasy narciarskie. Idealne dla początkujących narciarzy. Na zdjęciach z kamery widoczny jest stok narciarski Kolorowa położony praktycznie w samym centrum miasta, na zboczu Góry Pohulanka. Ośrodek mieści się przy ulicy Parkowej 10. Stacja dysponuje wyciągiem orczykowym firmy Dopellmayer o długości 375 metrów, wzdłuż którego biegnie długa na 350 metrów trasa. Różnica wzniesień wynosi 77 metrów, natomiast średnie nachylenie stoku 22%. Praktycznie „na stoku” funkcjonuje także wypożyczalnia sprzętu sportowego oraz szkółka narciarska. Kolorowa idealnie nadaje się dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jedną lub dwiema deskami. Trasa w całości jest oświetlona i sztucznie naśnieżana, a w razie potrzeby również ratrakowana.

2016.02.11 - Przykładowy obraz z kamery ze stoku Kolorowa w Karpaczu

Stok Kolorowa w Karpaczu - nowa kamera Stok Kolorowa w Karpaczu Stok Kolorowa w Karpaczu zdjęcie nr 2

Jak wspomnieliśmy wyżej, Karpacz jest doskonale przygotowany na przyjęcie turystów o każdej porze roku. Latem turyści w Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa mają do dyspozycji Rynnę Saneczkową, po której poruszają się dwuosobowe wózki, osiągające prędkość nawet do 35 km na godzinę. Nie mniejszą popularnością cieszy się również całoroczna zjeżdżalnia Alpine-Coaster, po którym jazda przypomina zjazd po torze bobslejowym.

Obraz z kamery pochodzi ze strony skimr.pl