Stożek kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Stożek (nieaktywna)

Stożek

Zobacz obrazy z 155 kamer

Stożek w Wiśle

Kamera została zamontowana w stacji narciarskiej Stożek położonej na zboczach góry o tej samej nazwie, przy ulicy Zjazdowej 11 w Wiśle. Stożek to jedna z najpopularniejszych gór w Beskidzie Śląskim, która latem zdobywana jest przez licznych miłośników turystyki pieszej, zaś kiedy spadnie śnieg, na zboczach Stożka rozpoczyna się prawdziwie białe szaleństwo. Narciarstwo na zboczach Stożka zapoczątkowane zostało już w latach 20-tych XX wieku, wówczas zostały docenione tutejsze warunki terenowe i klimatyczne, a wkrótce po tym została wybudowana pierwsza stacja narciarska. Śnieg na zboczach Stożka zalega najdłużej ze wszystkich okolicznych kompleksów narciarskich.

Ośrodek narciarski Stożek dysponuje głównie ciekawymi, lecz bardzo wymagającymi trasami. Bezpośrednio przy kolejce krzesełkowej biegnie w dół czerwona trasa narciarska, która łączy ze sobą dwie polany. Zjazd od początku jest dość stromy i oznaczony jest kolorem czerwonym, natomiast mniej więcej od dwóch trzecich wysokości, stok drastycznie opada i na tym odcinku oznaczony jest kolorem czarnym. Dopiero na wysokości polany stok znacznie się wypłaszcza i tworzy w miarę szeroką polanę zjazdową. Narciarze mają do dyspozycji kilka wariantów zjazdu czerwono-czarno-niebieską trasą. W górnej części polany, tuż poniżej schroniska, funkcjonuje wyciąg talerzykowy o długości 350 metrów. Obsługuje on trasę czerwoną, lecz istnieje możliwość jej kontynuacji przecinką w lesie, czyli po odcinku oznaczonym kolorem czarnym, a dalej niebieskim. Trasa kończy się przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej. Początkujący narciarze mają do dyspozycji tutaj zaledwie jedną trasę oznaczoną na całej długości kolorem niebieskim, która obsługiwana jest przez wyciąg talerzykowy o długości 300 metrów.

W obrębie stacji narciarskiej wytyczona została jeszcze jedna trasa niebieska, której długość wynosi około 1500 metrów. Nie jest ona jednak oświetlona, ani sztucznie naśnieżana. Trasa niebieska swój początek ma przy górnej stacji kolejki krzesełkowej i biegnie zawijasami w lesie, aż do jej dolnej stacji. Ponadto na miejscu funkcjonuje także snowpark dysponujący railami i skoczniami oraz z samoobsługową trasą slalomową z elektronicznym pomiarem czasu.

2016.01.04. - Przykładowy obraz z kamery na trasę narciarską Stożek w Wiśle

Stożek w Wiśle Stożek w Wiśle zdjęcie nr 2

Stacja narciarska Stożek z pewnością zachwyci wprawionych narciarzy. Pochwalić się może wieloma zaletami, co zdecydowanie cieszy, choć nie obeszło się bez wad. Droga prowadząca w dolinie Łabajowa jest dość wąska i podczas dużych opadów śniegu może sprawić problemy kierowcom. Kolejnym minusem jest także parking, który znajduje się prawie 0,5 kilometra od stacji narciarskiej. Na szczęście pomiędzy parkingiem a stacją kursuje darmowy bus.

Obraz z kamery pochodzi ze strony stozekwisla.pl