Szczawnica kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Szczawnica (nieaktywna)

Kamery w Szczawnicy

Zobacz obrazy z 155 kamer

Kamery na stokach w Szczawnicy

Szczawnica to popularny kurort uzdrowiskowy położony w Pieninach, w malowniczej dolinie potoku Grajcarek, tuż przy trasie nr 969, nieopodal Krościenka i Nowego Targu, w województwie małopolskim. W księgach historycznych wzmianka na temat Szczawnicy pierwszy raz pojawia się na początku XV wieku. Natomiast największy rozwój miejscowości miał miejsce w XIX wieku.

Pobyt w Szczawnicy może być doskonałym pomysłem nie tylko dla osób, które chcą lub muszą podreperować swój stan zdrowia, ale spędzić także aktywnie urlop. Szczawnica pochwalić się może dość łagodnym i ciepłym klimatem oraz licznymi źródłami wód mineralnych m.in.: Magdalena lub Szymon. Korzystając z dóbr naturalnych miasteczka oraz aktywnie wypoczywając możemy nie tylko zregenerować swój organizm, ale także się zrelaksować i odprężyć.

Szczawnica zdecydowanie jest miejscem, do którego warto przyjechać na dłuższy urlop. Miasteczko ma do zaoferowania niesłychanie wiele różnego rodzaju atrakcji. Warto więc wygospodarować trochę czasu, aby móc je wszystkie, lub chociaż w większości poznać. Oczywiście podstawową atrakcją każdego miasteczka jest możliwość zwiedzania. Obowiązkowym punktem powinien być spacer główną promenadą miasteczka, która ciągnie się przez ul. Zawodzie i ul. Zdrojową. Ten pięknie zrewitalizowany deptak, o długości prawie 2 kilometrów, zachęca do spacerów przez cały rok, a latem dodatkowo do odpoczynku na jednej z wielu ustawionych tutaj ławeczek. Amatorom mocniejszych wrażeń polecamy spływ Dunajcem, który organizowany jest codziennie, lecz jedynie w okresie od 1 kwietnia do 31 października. Natomiast miłośnikom nieco spokojniejszych atrakcji, zachęcamy do wyprawy do Parku Górnego Zdrojowego, gdzie pośród zadbanej zieleni można odnaleźć oryginalne rzeźby i zobaczyć także ciekawą muszlę koncertową.

Szczawnica to miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Bowiem zimą, kiedy wszystko pokryje się białym puchem, rozpoczyna się tutaj prawdziwie białe szaleństwo. Amatorzy jednej i dwóch desek mogą wybierać z pośród dwóch stacji narciarskich zlokalizowanych w miasteczku. Nie należą one może do największych, lecz są dość dobrze i ciekawie zagospodarowane.

W menu wybierz link do kamery - miłego oglądania :)