Szwajcaria Bałtowska dolna stacja kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Szwajcaria Bałtowska dolna stacja (nieaktywna)

Szwajcaria Bałtowska dolna stacja

Zobacz obrazy z 155 kamer

Kamera na stoku Szwajcaria Bałtowska w Bałtowie z dolnej stacji

Stacja narciarska Szwajcaria Bałtowska jest częścią całorocznego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego Jura Parku, czyli Parku Jurajskiego. Teren narciarski ośrodka położony jest po drugiej stronie ulicy. Prawie, że naprzeciwko parku dinozaurów. Kamera, udostępniająca powyższy obraz, została zamontowana przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej, będącej osią ośrodka Szwajcaria Bałtowska.

Szwajcaria Bałtowska to średniej wielkości stacja narciarska. Wzdłuż kolei poprowadzona została jedna, lecz dość szeroka trasa zjazdowa. W górnej części nieco węższa. Długość zarówno kolei krzesełkowej, jak i trasy wynosi około 700 metrów. Początkowo nartostrada jest bardzo łagodna, natomiast niżej staje się bardziej stroma. Lecz warto pamiętać, że nie należy ona do bardzo wymagających i nadaje się już dla narciarzy, którzy na nartach pokonali przynajmniej kilka kilometrów.

W dolnej części stoku na prawo od kolei, ustawiony został krótki wyciąg talerzykowy, przeznaczony dla najmłodszych i początkujących amatorów sportów zimowych. Opisane powyżej trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane oraz oczywiście oświetlone, z czego zadowoleni będą miłośnicy jazdy na nartach i snowboardzie po zmroku. Oprócz wspomnianej kolei krzesełkowej oraz wyciągu talerzykowego, stoją tu także jeszcze dwa orczyki oraz jeszcze jeden wyciąg talerzykowy. Znajdują się one po drugiej stronie stoku. Przy wyciągach orczykowych została również zamontowana kamera. Udostępniliśmy ją również w naszym serwisie.

2016.02.27 - Przykładowy obraz z kamery z dolnej stacji ośrodka narciarskiego Szwajcaria Bałtowska w Bałtowie

Kamera na stoku Szwajcaria Bałtowska w Bałtowie z dolnej stacji

Warto pamiętać o tym, że zimą stacja narciarska to tylko jedna z wielu atrakcji czekających na gości w JuraParku. Po kilkugodzinnym szaleństwie na śniegu, warto się wybrać do prehistorycznego oceanarium, wioski czarownic lub kina 5D na krótki seans filmowy. Na miejscu funkcjonuje także dość dobrze rozbudowane zaplecze restauracyjne, a także noclegowe.

Obraz z kamery pochodzi ze strony szwajcariabaltowska.pl