Szwajcaria Bałtowska górna stacja kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Szwajcaria Bałtowska górna stacja (nieaktywna)

Widok na górną stację Szwajcarii Bałtowskiej

Zobacz obrazy z 155 kamerZobacz obraz online z kamery

Kamera na stoku Szwajcaria Bałtowska w Bałtowie z górnej stacji

Stacja narciarska Szwajcaria Bałtowska położona jest na wschodnich zboczach krawędzi doliny Kamiennej, w miejscu, w którym rzeka dość szeroką pętlą opływa Zarzeczański Grzbiet. Cały kompleks narciarski rozciąga się na bardzo nisko położonym terenie. Górna stacja kolei usytuowana jest na wysokości zaledwie 200 metrów n.p.m. I choć mogłoby się wydawać, że w trakcie bezśnieżnych zim raczej nie pojeździmy tutaj na nartach, to nic bardziej mylnego. Niesamowicie wydajna i przede wszystkim nowoczesna instalacja sztucznego naśnieżania fenomenalnie się sprawuje i nawet przy niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych, umożliwia korzystanie ze stoku.

Szklanym okiem kamery mamy szansę zobaczyć górną partię stoku oraz kolejkę krzesełkową, będącą główną osią stacji. Długość, widocznej na zdjęciach z kamery kanapy, wynosi 700 metrów. Bezpośrednio wzdłuż jej linii poprowadzona została niebiesko-czerwona trasa narciarka. Praktycznie na całej długość trasa jest bardzo szeroka, choć w górnej części jest nieco węższa. Opisywana trasa nie należy do najtrudniejszych, pomimo oznaczenia jej częściowo na mapie ośrodka kolorem czerwonym.

2016.02.27 - Przykładowy obraz z kamery z górnej stacji stoku Szwajcaria Bałtowska w Bałtowie

Kamera na stoku Szwajcaria Bałtowska w Bałtowie z górnej stacji

Wprawieni snowboardziści, pragnących podwyższyć poziom adrenaliny we krwi, mają do dyspozycji niedawno otwarty, pierwszy w województwie świętokrzyskim, profesjonalny snowpark. Został on wybudowany w lutym 2014 roku i składa się z kilku przeszkód m.in.: poręczy spadowej, boxa prostego, rainbow, disaster, butter box oraz wallride. Amatorzy sportów zimowych, którzy nie posiadają swojego sprzętu, mają do dyspozycji wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, która w sezonie narciarskim 2013/2014 wyposażona została w całkowicie nowy sprzęt narciarski firmy Elan oraz snowboardowy firmy Burton.

Stacja narciarska Szwajcaria Bałtowska to bardzo przyjemny i pomysłowo zorganizowany, rodzinny teren narciarski. Zarówno infrastruktura stacji, jak i jej zagospodarowanie charakteryzuje nowoczesność, a dodatkowe atrakcje sprawiają, że swój wolny czas również zimą, mogą tutaj spędzić nie tylko amatorzy białego szaleństwa.

Obraz z kamery pochodzi ze strony szwajcariabaltowska.pl