Szwajcaria Bałtowska wyciągi kamery na stokach narciarskich (nieaktywna)

Szwajcaria Bałtowska wyciągi (nieaktywna)

Widok na stok Szwajcaria Bałtowska w Bałtowie

Zobacz obrazy z 155 kamer

Kamera na stoku Szwajcaria Bałtowska w Bałtowie z widokiem na wyciąg orczykowy

Kamera została zamontowana prawdopodobnie na budynku restauracji położonym w dolnej partii stoku, tuż opodal dwóch 570-metrowych wyciągów orczykowych. Widoczne na zdjęciach z kamery orczyki postawione zostały w obrębie stacji narciarskiej Szwajcaria Bałtowska, usytuowanej w Bałtowie. Oprócz wspomnianych orczyków, po drugiej stronie stoku, postawiona została czteroosobowa kolejka krzesełkowa, którą możecie zobaczyć na dwóch kamerach udostępnionych w naszym serwisie.

Z górnych stacji orczyków w dół zbiegają w sumie dwie trasy zjazdowe. Pierwsza z nich wiedzie bezpośrednio wzdłuż ich linii. Na mapie ośrodka oznaczona została kolorem niebieskim. Natomiast druga trasa, również niebieska, wiedzie dość szerokim łukiem od orczyków. Jest nieco dłuższa oraz trochę łagodniejsza. Obie trasy nadają się doskonale zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych narciarzy. Z perspektywy widoku z kamery, w dolnej części stoku, na lewo od orczyków, ustawiony został 100-metrowy wyciąg talerzykowy przeznaczony dla najmłodszych i początkujących narciarzy.

2016.02.29 - Przykładowy obraz z kamery na wyciąg orczykowy na stoku Szwajcaria Bałtowska w Bałtowie

Kamera na stoku Szwajcaria Bałtowska w Bałtowie z widokiem na wyciąg orczykowy

W sumie w granicach stacji narciarskiej Szwajcaria Bałtowska narciarze mają do dyspozycji 6 tras zjazdowych. Niestety pod względem trudności, są bardzo podobne do siebie. Ogromną zaletą wytyczonych tras jest ich imponująca szerokość, dzięki czemu nawet przy dużym zatłoczeniu panują tutaj komfortowe warunki do jazdy.

Szwajcaria Bałtowska to niewielka stacja narciarska, która pomimo położenia na terenie wyżynnym, a nie górskim, w ciągu kilku lat stała się ważnym punktem na narciarskiej mapie naszego kraju. Stanowi doskonałą alternatywę dla turystów i mieszkańców województwa świętokrzyskiego, szczególnie tych z północnej części, którzy nie mogą sobie pozwolić na dłuższy wypad w wyższe góry.

Obraz z kamery pochodzi ze strony szwajcariabaltowska.pl